شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:33 منتشر شده در مورخ: 1400/07/30 شناسه خبر: 1778250
با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

ساخت واحدهای قانون جهش تولید مسکن آغاز شد

ساخت واحدهای قانون جهش تولید مسکن آغاز شد
طی مراسمی با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ساخت واحدهای قانون جهش تولید مسکن در کشور آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طی مراسمی با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی امروز جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ عملیات ساخت واحدهای مسکونی طرح جهش تولید مسکن سراسر کشور با شروع عملیات اجرایی ۴۰۰۰ واحد مسکونی در اردبیل آغاز شد.

بر این اساس  ۲۸۰۰ واحد در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان اردبیل و ۱۲۰۰ واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت این استان احداث می‌شود. در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، واحدها در ۱۱ سایت در شهرک‌های اندیشه، نیایش و الهیه اردبیل احداث خواهد شد.
 
۴۶۰ واحد به کارگزاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، ۸۵۰ واحد توسط تعاونی‌ها، ۸۹۰ واحد به کارگزاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ۶۰۰ واحد به صورت اجرای مستقیم توسط راه و شهرسازی احداث می‌شود. این واحدهای مسکونی در بیش از ۱۲۵ هزار متر مربع زمین و در ۵ طبقه ساخته می‌شوند. متوسط زیربنای مفید هر واحد ۹۰ متر و متوسط زیربنای کل هر واحد ۱۲۰ متر خواهد بود. هزینه کل پروژه ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده و ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای این پروژه در نظر گرفته شده است.
 
همچنین ۱۲۰۰ واحد مسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر در ۶۸ هزار و ۱۸۶ متر مربع زمین و به تفکیک ۷۰۰ واحد بنیاد ساخت و ۵۰۰ واحد گروه ساخت احداث خواهد شد. کل هزینه این پروژه ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده و هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای آن در نظر گرفته شده است.
 
انتهای پیام
https://newsromm.dana.ir/1778250
ارسال نظر
نظرات