شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 12:47 منتشر شده در مورخ: 1400/04/28 شناسه خبر: 1752786
با اعلام جزئیات برنامه تأمین برق کارخانه‌ها

فولادی‌ها و سیمانی‌ها شب کار شدند

فولادی‌ها و سیمانی‌ها شب کار شدند
دﺑﯿﺮﺧﺎﻧﻪ ﮐﻨﺘﺮل ﭘﯿﮏ ﺑﺎر ﮐﺸﻮر در تصمیمی تازه، ساعات فعالیت صنایع فولادی و سیمانی را تغییر دهد که بر اساس آن عمده تولید کارخانه‌های فعال در این بخش به صورت شبانه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با توجه به قطعی برق صنایع بزرگ کشور همچون سیمان و فولاد و اعتراض صاحبان این صنایع به وضعیت فعلی، مقرر شد تجدیدنظری در نحوه فعالیت صنایع بزرگ صورت گیرد.

بر این اساس دبیرخانه کنترل پیک بار کشور از شرکت توانیر طی ابلاغیه‌ای به صنایع بزرگ کشور اعلام کرد که روزهای دوشنبه و سه شنبه صنایع سیمان از ساعت ۲۴ الی ۸ صبح بدون محدودیت و از ۸ صبح الی ۲۴ شب، ۳۰ درصد دیماند مصرفی اجازه فعالیت دارند.
 
همچنین در روزهای دوشنبه و سه شنبه صنایع فولادی از ساعت ۲۴ الی ۸ صبح با ۵۰ درصد دیماند مصرفی و از ۸ صبح الی ۲۴ شب با ۱۰ درصد دیماند مصرفی مجاز به کار هستند.
 
از روزهای چهارشنبه الی یکشنبه نیز صنایع سیمانی ۲۴ ساعته بدون محدودیت و صنایع فولادی ۲۴ ساعته با ۵۰ درصد دیماند مصرفی اجازه فعالیت دارند.
 
همچنین روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده تعطیل خواهند بود.
 
نحوه اداری همکاری صنایع سیمان و فولاد در جلسه روز شنبه مورخ ۲ مرداد ۱۴۰۰ بررسی و اعلام می‌شود.
 

زمانبدی تازه برای فعالیت واحدهای فولادی و سیمانی مشخص شد

دستورالعمل بعدی ۲ مرداد تعیین می شود
 
سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم تداوم تولید در صنایع مختلف کشور، در خصوص مصوبه نحوه مصرف برق و برنامه ریزی برای فعالیت صنایع سیمان و فولاد توضیح داد: به منظور حمایت از تولید در صنایع سیمان و فولاد، ستاد فرماندهی راهبری اوج بار کشور در مصوبه‌ ای نحوه مصرف برق در صنایع فولاد و سیمان را ابلاغ کرد.
 
وی با بیان اینکه این مصوبه، بازه زمانی و میزان فعالیت صنایع سیمان و فولاد را از روز دوشنبه ۲۸ تیر ماه تا یکشنبه ۳ مرداد ماه تعیین کرده است، افزود: مقرر شد نحوه ادامه فعالیت این صنایع بعد از این بازه زمانی نیز در جلسه روز شنبه ۲ مرداد ماه بررسی و نتایج آن اعلام شود.
 
زرندی افزود: تمام تلاش ما در وزارت صمت ، حمایت از بخش تولید است و با توجه به شرایط فعلی سعی شده تا با تنظیم برنامه، ضمن فعالیت حداکثری این صنایع، نهایت صرفه‌جویی و همکاری را با شرکت توانیر داشته باشیم.
 

انتهای پیام

https://newsromm.dana.ir/1752786
ارسال نظر
نظرات