شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:49 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670485
کارشناس فضای مجازی:

ارتقاء سواد رسانه دانش‌آموزان، از نان شب واجب‌تر است/ هویت گروه سنی 10 تا 15 سال، در دستان شبکه‌های اجتماعی صهیونیستی!

ارتقاء سواد رسانه دانش‌آموزان، از نان شب واجب‌تر است/ هویت گروه سنی 10 تا 15 سال، در دستان شبکه‌های اجتماعی صهیونیستی!
سید علیرضا آل داوود گفت: دشمن در تلگرام، اینستاگرام، لایکی به دنبال برنامه ریزی روی گروه سنی 10 تا 15 سال است تا هویت آنها را تغییر دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید علیرضا آل داوود در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: دشمن در فضای مجازی در صدد تسخیر قلب و ذهن ایرانی هاست و این مهم را با تغییر سبک زندگی و هویت  انجام می دهد.

این کارشناس فضای مجازی ادامه داد: دشمن در تلگرام، اینستاگرام، لایکی به دنبال برنامه ریزی روی گروه سنی 10 تا 15 سال است که بهترین گروه سنی است تا هویت آنها را تغییر دهد همانطور که می بینید بیشترین گروه سنی فعال در این شبکه های اجتماعی صهیونیستی 10 تا 15 سال هستند.

وی افزود: دشمن با تحت تاثیر قرار دادن ادراک، هیجان و احساسات نوجوانان و جوانان پیام خود را به مخاطب القا می کند  در این جاست که ضرورت سواد رسانه بیش از پیش نمایان می شود.

آل دادوود تصریح کرد: سواد رسانه مخاطب منفعل را به مخاطب فعال و تاثیرگذار تبدیل می کند، اگر مخاطب با داشتن سواد رسانه وارد این فضاها شود ابتدا هر پیامی را نمی پذیرد و از طرفی سعی می کند تولید کننده محتوای باشد که فرهنگ ایرانی-اسلامی را تبلیغ کند.

این کارشناس با بیان اینکه دشمن اکنون در صدد حکمرانی رسانه ای در کشور ماست، گفت: دشمن با شایعه پراکنی و تولید محتوای نامناسب درصدد تخریب هویت و فرهنگ در فضای ولنگار مجازی است و قطعا در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در کشور قد اعلم کرده و شایعه پراکنی می کنند که راه اندازی اینترنت ملی یعنی محدودسازی، سرقت اطلاعات، نفوذ و ... در صورتی که اصلا این گونه نیست فقط فضای اینترنت در کشور امن می شود.

وی افزود: سواد رسانه ای در بین قشر دانش آموز از نان شب واجب تر است زیرا یک دانش آموز باید وقتی وارد فضای مجازی می شود ذهنی پرسشگر داشته باشد یعنی هر پیامی را در این فضا دید یک علامت سوال جلوی آن قرار دهد؛ تا درگیر محتوای کذب و شایعه نشود و از روی ناآگاهی شایعه پراکنی نکند.

آل داوود ادامه داد:بعضا وقتی دانش آموز سواد رسانه ای لازم را نداشته باشد ممکن است محتوای کذب را ندانسته گسترش دهد ولی اگر این دانش را داشته باشد جلوی انتشار آن را گرفته و با تولید محتوای غنی درصدد تخریب آن شایعه بر می آید.

کارشناس فضای مجازی تاکید کرد: دشمن با بمباران اطلاعاتی سعی می کند ذهن مخاطب را به چالش بکشد تا مخاطب نتواند اطلاعات را تجزیه و تحلیل کند این یکی از تکنیک هایی است که امروز به وفور در فضای رسانه شاهد هستیم و با این تکنیک پیام خود را به ذهن مخاطب دیکته می کنند.

وی افزود: دشمن با تهیه محتوای مهندسی شده، محتوای مهندسی شده محتوایی است که دشمن تهیه کرده ودرصدد گسترش آن است ؛ ما در انتخابات اخیر آمریکا شاهد بودیم که چه امنیتی در فضای رسانه ای شان حاکم بود ولی ما در سال 88 از جبهه فضای ناامن اینترنتی مان ضربه خوردیم .

آل داوود گفت: بنابراین دانش آموزان نگاه پرسشگر به پیام های فضای مجازی داشته باشند و هر پیامی را قبول نکنند و جلوی هر پیامی را که دیدند یک علامت سوال بگذارند.

وی ادامه داد: غرب از سال 1960 دوره های سواد رسانه ای را شروع کرد و این دوره ها را از مقطع دانش آموزان آغاز نمود و به گونه ای برنامه ریزی کرد که نوجوان با ورود به دوره جوانی با داشتن آگاهی در این فضا وارد شود .

این کارشناس تصریح کرد: شما اگر سواد رسانه ای داشته باشد دیگر زمان خود را برای تفریح و لایک و ... در این فضا نمی گذارید بلکه سعی می کنید با محتوای غنی در این محیط تاثیرگذار باشید.

آل داوود افزود: چرا سطح مطالعه این قدر در کشور فاجعه است و همین دور شدن از کتاب باعث افزایش بسیاری از آسیب ها در جامعه شده است و این آسیب هایی را هم که در فضای مجازی شاهد هستیم به دلیل نداشتن سواد رسانه ای است که کار را بی ارزش و فایده می کند.

وی با بیان اینکه سلبریتی ها خیلی راحت در فضای مجازی الگو می شوند، این خودش زنگ خطر است، گفت: مهناز افشار از سیستم امنیتی آمریکا برای محتوا در اینستاگرام حقوق می گیرد.

کارشناس فضای مجازی گفت: دشمن درصدد تخریب زبان و خط فارسی در فضای مجازی برآمده و می خواهد ارزش تاریخی فرهنگ خط و زبان فارسی را تضعیف کنند، اگر مخاطب دانش رسانه ای داشته باشد جلوی حرکت دشمن را با پخش نسخ خطی، قدمت تاریخی خط، خط نوشت های نستعلیق بزرگان خط ایران و ... بر می آید.

وی برای جلوگیری مخاطبان به اعتیاد اینترنتی رژیم مصرف رسانه ای را پیشنهاد داد و گفت: رژیم مصرف رسانه ای مثل رژیم مصرف مواد غذایی است با دو شرط؛ مشروط به سالم بودن، مشروط به مواد مورد نیاز باشد تا بتواند هوشمندانه در زیست مجازی فعالیت کند.

این کارشناس در خاتمه با بیان اینکه جریان تحریف به دلیل متضرر شدن سود خود مانع راه اندازی شبکه ملی اطلاعات می شود، خاطر نشان کرد: عده ای در کشور برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات سنگ اندازی می کنند و این مهم هم عامدانه است زیرا نان برخی از این افراد از پهنای باند است و چون سودشان به خطر می افتد جلوی راه اندازی اینترنت ملی را می گیرند و درصد هستند تا با فتنه اقتصادی، فتنه سیاسی، تخریب اذعان عمومی و ... جلوی راه اندازی شبکه ملی را بگیرند درصورتی که زیرساختهای این اصل در کشور فراهم است.

 

 

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1670485
ارسال نظر
نظرات