شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:17 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670016
دبیر نهضت سواد رسانه در البرز مطرح کرد؛

اعتیاد کودک و نوجوان به فضای مجازی؛ پاشنه آشیل آموزش آنلاین/ سواد رسانه ضرورتی انکارناپذیر در روزهای کرونایی است

اعتیاد کودک و نوجوان به فضای مجازی؛ پاشنه آشیل آموزش آنلاین/ سواد رسانه ضرورتی انکارناپذیر در روزهای کرونایی است
اعظم دادوی گفت: آموزش آنلاین با همه مزایایی که دارد یک نوع وابستگی و اعتیاد به فضای مجازی در قشر کودک و نوجوان را به همراه داشته است، لذا والدین باید فرزندانشان را مراقبت کنند تا گرفتار آسیب های این بستر نشوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دبیر نهضت سواد رسانه در استان البرز در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: با گذشت سال ها از انقلاب، به دلیل بودن پایین سطح سواد جامعه، امام خمینی(ره) دستور راه اندازی نهضت سوادآموزی را دادند و در این راستا اقدامات آموزشی خوبی انجام پذیرفت.

اعظم دادوی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به دنیای رسانه‌ای و بروز جنگ نرم و استفاده حداکثری مردم از فضای مجازی و رسانه نیاز به نوع جدیدی از سواد با عنوان سواد رسانه ای بیش از پیش احساس می شود.
 
وی افزود: نهضت سواد رسانه (نسرا) جهت بالا بردن سطح سواد رسانه پایه ریزی شده تا  با برگزاری دوره های کوتاه مدت و بلند مدت  بتواند راهی به سوی کاهش آسیب های مخرب رسانه ها بویژه برای قشر جوان و نوجوان باشد.
 
دبیر نهضت سواد رسانه استان تصریح کرد: در همین راستا نهضت سواد رسانه در استان البرز برآن شد تا طیف وسیعی از مخاطبان را طی دوره های آنلاین و حضوری توانمند سازد  و تاکنون بیش از  نه هزار نفر در این دوره ها شرکت داشته اند.
 
دادوی گفت: برگزاری هفت دوره تربیت مدرس که به صورت کشوری برگزار شد و طی آن  67 نفر از خواهران و برادران به عنوان مدرس سطح یک سواد رسانه به مدرسان استان افزوده شد .
 
وی ادامه داد: جهت بالا بردن سطح سواد، تولیدات رسانه ای متعددی روزانه در کانال های آموزشی من جمله نسرا البرز  در پلت فرم های مختلف شبکه های اجتماعی بارگذاری می شود.
 
دبیر نهضت سواد رسانه البرز افزود: در روزهای کرونایی با برگزاری مسابقه های مجازی، برگزاری کلاس های آنلاین خانوادگی، هنری و ... سعی کردیم در کنار خانواده ها باشیم تا این روزهای خانه نشینی زودتر سپری شود.
 
دادوی در ادامه یادآور شد: امروزه رسانه با کانون خانواده عجین شده است و اگر خانواده ها با آگاهی و بصیریت در این فضاها وارد نشوند ناخودآگاه درگیر آسیب های این فناوری می شود.
 
وی تاکید کرد: آموزش آنلاین با همه مزایایی که دارد یک نوع وابستگی و اعتیاد به فضای مجازی در قشر کودک و نوجوان قرار داده است لذا والدین در این بین وظیفه سنگینی دارند که فرزندانشان گرفتار آسیب های این فضا نشوند.
 
دبیر نهضت سواد رسانه استان افزود: آموزش سواد رسانه ای امروز جزو ضروریاتی است که باید همه اقشار جامعه آنرا گذرانده تا بتوانند در برابر آسیب های رسانه ایمن شوند و ما تا قبل از کرونا در کانون ها و پایگاه های بسیج، مدارس، دانشگاه ها و ... دوره های سواد رسانه برگزار می کردیم و الان نیز با برگزاری دوره های آنلاین این امر ادامه داد.
 
دادوی در خاتمه خاطر نشان کرد: فضای ولنگار و در هم ریخته فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ضرورت بیش از پیش راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را نمایان می کند، و اگر فضای مجازی سازماندهی نشود خسارتهای جبران ناپذیری می بینیم که تا سالهای سال هم قابل جبران نیست.
 
انتهای پیام/
https://newsromm.dana.ir/1670016
ارسال نظر
نظرات