شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 10:20 منتشر شده در مورخ: 1399/09/01 شناسه خبر: 1669140

«بچه رئیس» پربیننده ترین انیمیشن در فضای مجازی

«بچه رئیس» پربیننده ترین انیمیشن در فضای مجازی
انیمیشن «بچه رئیس» در فضای مجازی از سوی کودکان بیشترین تماشا را داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به بهانه‌ 20 نوامبر ـ روز جهانی کودک ـ و به دلیل اهمیت مسائل تربیتی و ویژگی‏ها خاص ذهنی و شناختی کودکان،«فیلیمو» گزارشی از تماشای انیمیشن و رفتارشناسی مخاطبان منتشر کرده که بخشی از آن را در ادامه می‌خوانید:

9 هزار و 274 انیمیشن از زمان تولد تا امروز

بهمن‌ماه سال 1393 سرویس درخواست فیلمی با نام «فیلیمو» متولد شد که نیازمند بی‏ انتهای محتوای داخلی و خارجی بود و باید همه‌ی رده ‏های سنی مختلف را راضی می‏ کرد. یکی از این مهم‌ترین‏ رده‏‏ های سنی،کودکان بودند، تا جایی که امروز 9 هزار و 274 انیمیشن در «فیلیمو» با بومی‌سازی نظام رده‌بندی سنی جهانی در ایران و مطابقت با ساز و کار وزارت ارشاد بارگذاری شده است. به گونه‏ ای که تمام محتواها با در نظرگرفتن رده‌بندی سنی در فیلیمو نمایش داده می ­شوند و امکان انتشار یک فیلم یا سریال بدون تعیین درجه‌ی سنی آن، حتی از نظر فنی وجود ندارد.

در آبان‌ماه 1399 با نزدیک‌شدن به روز جهانی انیمیشن به 9 هزار و 274 محتوا انیمیشن پیش، 452 عنوان جدید انیمیشن اضافه شد که به ترتیب برای رده‌بندی سنی 6-3 ساله 234 محتوا، رده‌ی سنی 12-7 ساله 89 محتوا، رده‌بندی سنی 16تا 13 ساله 43 محتوا، رده‌بندی سنی 99 -17 ساله 84 محتوا و بدون محدویت سنی، دو محتوا روی سایت فیلیمو قرار گرفته که می‏توان از انیمیشن‏ های «رویاسازها» در ژانر ماجراجویی ـ کمدی محصول سال 2020 کشور دانمارک یا «ابرهیولاها: روز هیولاها» در ژانر خانوادگی ـ ماجراجویی محصول 2020 کانادا اشاره کرد.

«بچه‌رییس» پادشاه انیمیشن‏ ها

کودکان در سنین پیش از 7 سال در حال کارکردن روی مهارت‌های اولیه و تسلط بر آنها هستند و این تمرین‌ها به شکل دیدن فیلم‌های تکراری، تماشاکردن و بارها و بارها گوش‌سپردن به یک کارتون در اغلب کودکان مشاهده می‌شود و به آنها کمک می‌کند اطلاعات را به یاد بیاورند، تا جایی که یک کاربر فیلیمو، در یک ماه، 24 بار به تماشای انیمیشن «بچه‌رییس» نشسته و با بررسی رفتار مخاطبان بر روی پلتفرم، می‏ توان انیمیشن «بچه‌رییس» را پادشاه بلامنازع انیمیشن‏ ها دانست که بیش از 415 میلیون دقیقه تماشا شده است اما رتبه ‏های پس از آن، به ترتیب در اختیار «من نفرت‌انگیز3»،«باب‌اسفنجی در خشکی»،«داستان اسباب‌بازی4» و «زوتوپیا» قرار دارد.

«باب‌اسفنجی در تهران»؛ پرطرفدار ایرانی

خوشبختانه انیمیشن‏ های ایرانی هم از این رفتار تکراری کودکان در امان نمانده‌اند و طرفدارهای زیادی دارند.«باب‌اسفنجی در تهران» با رکورد بیش از  49 میلیون دقیقه، جزو پرطرفدارها و محبوب‏ترین انیمیشن‏ های ایرانی است و در رتبه‏ های بعدی «فیل‌شاه»،«بنیامین»،«دیرین دیرین» قسمت اول و «فهرست مقدس» مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته‏‌اند.

در پایان فیلیمو برای امنیت کودکان و آرامش خاطر والدین در سایت و اپلیکیشن خود قفل کودک را تعریف کرده و  این قفل در جایگاه یک ابزار تماسی در پلتفرم قرار داده شده که خانواده‌ها با استفاده از آن می­ توانند محدودیت نمایش محتوا را برای کودکان زیر سه سال، زیر هفت سال و زیر سیزده سال تعیین بکنند. به این ترتیب که برداشته‌شدن قفل و دسترسی به سایر فیلم و سریال‌های بزرگسالان نیاز به پاسخ‌گویی به پرسشی دارد که به طور عادی برای کودکان قابل‌پاسخ‌گویی نیست و باعث محدودیت دسترسی آنها خواهد شد.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1669140
ارسال نظر
نظرات