شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 14:34 منتشر شده در مورخ: 1399/08/28 شناسه خبر: 1668437

تولید و پخش برنامه‌های تلویزیونی سرگرم‌کننده در کرونا در دستور کار قرارگرفت

تولید و پخش برنامه‌های تلویزیونی سرگرم‌کننده در کرونا در دستور کار قرارگرفت
معاون امور استان‌های صداوسیما می‌گوید در دوران محدودیت‌های جدید کرونایی، تولید و پخش برنامه‌های سرگرم‌کننده و آموزشی در اولویت شبکه‌های استانی قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نشست شورای مدیران معاونت امور استان‌های صداوسیما با حضور علی دارابی معاون امور استان‌های صداوسیما، مدیران کل و شورای معاونان و مدیران مراکز صداوسیما به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

علی دارابی معاون امور استان‌های صداوسیما در این نشست با اشاره به برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در خردادماه سال آینده و اهمیت این رویداد مهم برای کشور اظهار کرد: مدیریت اجرایی کشور برای چهار سال آینده در این حضور مردمی تعیین می‌شود. ضمن اینکه اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان مجالس محلی هم با رای مردم مشخص می‌شوند، شوراهایی که نقش تعیین‌کننده‌ای در اداره شهرها و روستاها داشته و نمادی از مردم‌سالاری به شمار می‌روند.

وی افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا در آبادانی و توسعه شهرها و روستا نقش‌آفرین هستند بنابراین باید با تولید برنامه‌های مناسب و نیز اطلاع‌رسانی صحیح و بی واسطه، هم در تقویت آن‌ها بکوشیم و هم مردم را برای شرکت در انتخابات آتی آماده کنیم. به عبارتی رسالت اصلی صداوسیما در این بُرهه، تلاش برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات است.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما خاطرنشان کرد: در آستانه سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی هستیم به همین دلیل یادواره شهید سلیمانی که اختصاص به تولیدات صداوسیماى مراکز کشور دارد با مشارکت استاندارى و صداوسیماى خوزستان، حمایت و پشتیبانى معاونت امور استان‌هاى سازمان صداوسیما تدارک دیده شده است، یادواره‌ای برای گرامیداشت یاد و خاطره این سردار رشید اسلام و بازخوانی اندیشه‌ها و سیره سردار سلیمانی که با اتکا به برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی محقق خواهد شد.

دارابی ادامه داد: در حوزه فعالیت‌های اجرایی صداوسیما مراکز، توجه به اهمیت واحدهای «پخش» و ضوابط مربوط به آن ضروری است، پخش شبکه‌های استانی صداوسیما باید با استفاده از نیروهای متعهد و متخصص اداره شود و در عین حال تربیت نیروی متخصص، جوان و تازه‌نفس هم در اولویت قرار گیرد.

وی همچنین به شیوع کرونا و وضعیت حساس کنونی اشاره و خاطرنشان کرد: محدودیت‌های جدیدی از سوی دولت وضع شده که به زودی اجرایی خواهد شد. در این شرایط کسب و کارها، روابط اجتماعی، برنامه‌های فرهنگی و هنری و همینطور تولید برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی هم دستخوش تغییرات و محدودیت‌هایی می‌شوند. در این شرایط وظیفه شبکه‌های استانی این است که با اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع، از تبعات اجتماعی این محدودیت‌ها بکاهند و از سوی دیگر با تولید برنامه‌ها مخاطبانی را که این روزها فرصت بیشتری برای نشستن پای رادیو یا تلویزیون دارند، راضی نگاه دارد.

معاون امور استان‌های صداوسیما تصریح کرد: علاوه بر این تولید و پخش برنامه‌های آموزشی به دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها امری ضروری است، اقدامی که از سوی شبکه‌های سراسری در دستور کار قرار گرفته و شبکه‌های استانی هم در سال جاری نسبت به آن اهتمام ویژه‌ای داشته‌اند.

وی در پایان گفت: لازم است این برنامه‌ها با جدیت و زمان‌بندی دقیق‌تری دنبال شود. همچنین بخش‌های آموزشی برنامه‌های خانواده‌محور هم ارتقای کمی و کیفی مناسبی داشته باشد چراکه این بخش‌ها در توسعه کسب و کارهای خانگی هم مفید هستند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1668437
ارسال نظر
نظرات