شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 18:16 منتشر شده در مورخ: 1399/07/12 شناسه خبر: 1653417

سردرگمی راست و دروغ در هیاهوی یک تکنولوژی جدید/ شمشیر دو لبه هوش مصنوعی؛ این بار در هنر

سردرگمی راست و دروغ در هیاهوی یک تکنولوژی جدید/ شمشیر دو لبه هوش مصنوعی؛ این بار در هنر
فضای مجازی در کشور ما به قدری بی حساب و کتاب است که به بازار داغ شایعات و اخبار دروغین تبدیل شده و اگر با دانش و سواد وارد این فضا نشوید قطعا غرق می شوید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ اولین موزیک ویدیو ساخته‌شده با هوش مصنوعی در ایران با صدای همایون شجریان و هنرنمایی چهره‌های نام‌آشنا رونمایی شد.

کارشناس رسانه در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: هوش مصنوعی توانایی باز تولید صوت آدم ها با واژگان دیگر را نیز دارد و تا چند سال دیگر و با ترکیب با تکنولوژی های واقعیت مضاعف، واقعیت مجازی، بلوبیم، اینترنت اشیاء و قدرت پردازش باور نکردنی رایانه های کوآنتومی کلیپ های کاملاً دروغین با تصویر و صوت ساختگی به هر زبانی که فکرش رو می‌کنید می سازد.

محمدمهدی شریعت ادامه داد: حتی امکان ایجاد موجودات مجازی با تصویر، صوت و زبان دلخواه را داراست که کاملاً هوشمندانه و مثل یک انسان واقعی رفتار می‌کنند دقیقاً مثل فیلم های علمی و تخیلی ولی با اهداف شوم، آن زمان تشخیص راست از دروغ از نظر فنی عملاً غیرممکن است.

وی تصریح کرد:  باید امروز به فکر فردا باشیم و سواد رسانه‌ای مردم را بالا برده و قوانین لازم را تصویب کنیم همچنین شبکه ملی اطلاعات و بومی‌سازی تکنولوژی امری به شدت ضروری است.

کارشناس رسانه دیگری در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: هوش مصنوعی انقلابی در صنعت موسیقی به وجود آورد که در کنار خلاقیتها و مزایایی که دارد شما با خوانندگانی مواجه می شوید که واقعی نیستند و شما نمی‌توانید آن‌ها را ملاقات کنید یا در کنسرت زنده‌ آنها شرکت کنید.

احمد تاجری ادامه داد: جدیدا این سبک موسیقی برای اولین بار توسط صدای همایون شجریان در کشور رقم خورد، این یک فناوری است که می شود در انیمیشن، فیلم سازی، دوبله و ...به شدت کاربرد داشته باشد اما مانند هر فناوری دیگری مانند شمیر دو لبه است که ممکن است کلیپ های ساختی با شخصیت دروغین را به مخاطب القا کند.

وی افزود: سواد رسانه ای جزو ضروریات انکار ناپذیر عصر دیجیتال است که اگر بدون داشتن سواد رسانه ای از ابزارهای تکنولوژیکی استفاده کنید ممکن است که در دامن پلید دست اندرکاران فناوری که از این ابزار در جهت القای هدف های خود هستند بیفتید.

این کارشناس تاکید کرد: فضای مجازی در کشور ما به قدری بی حساب و کتاب است که به بازار داغ شایعات و اخبار دروغین تبدیل شده است که اگر با دانش و سواد وارد این فضا نشوید قطعا غرق می شوید.

تاجری گفت: موسیقی از جمله های هنرهای هفت گانه است که به شدت روی مخاطب تاثیر می گذارد و مخاطب را همراه خود می کند، هوش مصنوعی با این فناوری ای که به دنیای موسیقی اضافه کرده است انقلابی دیگر در این هنر رخ داده است که اگر با سواد و درایت از آن استفاده نکنید دشمنان به راحتی می توانند درصدد پیاده کردن نقشه های پلید خود از این فناوری استفاده کنند.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: همگانی کردن آموزش سواد رسانه از نان شب واجب تر است و متولیان آموزش کشور باید برای تمامی مقاطع تحصیلی این درس را گنجانده تا متناسب با نیاز روز به آنها آموزش دهند.

 

 

 

 

انتهای پیام/

36346
https://newsromm.dana.ir/1653417
ارسال نظر
نظرات