شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 16:13 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1651185
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد؛

بازگشت 100 درصدی ارز حاصل از صادرات توسط 2286 صادرکننده

بازگشت 100 درصدی ارز حاصل از صادرات توسط 2286 صادرکننده
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: 2286 صادرکننده صد درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران حمید زادبوم با اشاره به ابزارهای تشویقی سازمان توسعه تجارت ایران جهت تسریع و تسهیل بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت:  بر اساس تحلیل انجام شده ۲۲۸۶ صادرکننده صد درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کرده‌اند. که از آنان تقدیر خواهد شد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: این تعداد از صادرکنندگان بر اساس گروه‌های کالایی، میزان صادرات، میزان تعهد صادراتی، میزان بازگشت ارز و همچنین روند بازگشت ارز طبقه‌بندی شده‌اند  که از مهم‌ترین شاخص‌های مدل طراحی شده، میزان صادرات و در نتیجه میزان بازگشت ارز،  گروه‌های کالایی و همچنین روند بازگشت ارز از آبان‌ماه ۱۳۹۸ تا مردادماه سال جاری است.

وی افزود: از بین مجموع صادرکنندگانی که صد درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کرده‌اند، صادرکنندگان با بیش از یک ده میلیون یورو صادرات تفکیک شدند و از این تعداد، صادرکنندگانی که براساس گزارشات دریافتی از بانک مرکزی به صورت ماهانه روند بازگشت ارز بیش از ۹۰ درصد را رعایت کرده‌اند، انتخاب شده‌اند که پس از بررسی‌های نهایی و تایید از سوی سایر مراجع ذی‌ربط، از آنان تقدیر خواهد شد.

مسئول کمیته اقدام ارزی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در مراحل بعد از سایر صادر کنندگانی هم که با درک صحیح شرایط اقتصادی، بازگشت ارز خود را تسریع کرده‌اند، تقدیر به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام

 

https://newsromm.dana.ir/1651185
ارسال نظر
نظرات