شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 09:43 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1650900
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

هشدار وقوع سیل در ۵ استان/ دما ۱۰ درجه کاهش می‌یابد

هشدار وقوع سیل در ۵ استان/ دما ۱۰ درجه کاهش می‌یابد
سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش‌های ۵ روزه در ۱۳ استان از کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دما در برخی مناطق و احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی در ۵ استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز برای شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاعات کردستان و کرمانشاه افزایش ابر، بارش پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی‌شده و در سایر مناطق کشور پدیده خاصی پیش‌بینی‌نشده است.

فردا با شمالی شدن جریانات روی سواحل دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و به‌تدریج خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی‌شده است.

دوشنبه ضمن تداوم بارندگی در مناطق مذکور گستره بارش‌ها خراسان رضوی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی واقع در استان‌های سمنان و تهران را نیز در برمی‌گیرد و بارش‌های پراکنده در خراسان جنوبی، ارتفاعات کرمان و دامنه‌های زاگرس مرکزی دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز یکشنبه شدت بارش برای استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی، روز دوشنبه نیز برای شرق مازندران،گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی پیش‌بینی‌شده است. احتمال جاری شدن سیل و آب‌گرفتگی معابر این مناطق وجود دارد.

روزهای سه شنبه و چهارشنبه بارندگی در سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و مناطق مرکزی کرمان ادامه خواهد داشت.

همچنین طی روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه کاهش نسبی دما بین 6 تا 8 درجه در سواحل شمالی و شمال غرب کشور و طی همین مدت در شمال شرق، شرق، شرق، دامنه‌های البرز مرکزی و مرکزی کشور کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود.

طی روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی‌شده است. دریای خزر فردا، دوشنبه و سه شنبه به‌ویژه مناطق غربی و مرکزی مواج و طوفانی پیش‌بینی‌شده است.

آسمان تهران امروز و فردا صاف گاهی همراه با وزش باد، روز دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه نیز قسمتی ابری با احتمال بارش‌های پراکنده پیش‌بینی‌شده است.

 

انتهای پیام/ط

https://newsromm.dana.ir/1650900
ارسال نظر
نظرات