شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649327
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

دولت هرچه سریعتر تکلیف وزارت صنعت، معدن و تجارت را مشخص کند

دولت هرچه سریعتر تکلیف وزارت صنعت، معدن و تجارت را مشخص کند
سید جواد حسینی‌کیا گفت: این وظیفه دولت است که باید هر چه زودتر وزیر صنعت، معدن و تجارت را مشخص کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، بیست و دوم اردیبهشت ماه امسال بود که حسن روحانی در حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد و بدین شکل خبر عزل رضا رحمانی از وزارت صمت رسانه‌ای شد.

این اقدام با واکنش‌هایی همراه شد، احمد امیرآبادی‌فراهانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی‌اش روایتی از برکناری رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت از سوی رئیس‌جمهور را مطرح کرد و نوشت: «مردم عزیز بدانند آقای روحانی به خاطر مشکلات شما و یا قیمت خودرو آقای رحمانی وزیر صنعت را برکنار نکرد. چهارشنبه به رحمانی ابلاغ شداگر مجلس به وزارت بازرگانی (بخوانید وزارت واردات و رانت‌خواری) رأی ندهد باید استعفا دهید، وزیر هم استعفا را نپذیرفته و برکنار شد.»

موضوعی که رحمانی نیز آن را تأیید کرد، وزیر عزل شده صنعت در نامه ای نوشت: «در تاریخ 99/2/17 جناب آقای واعظی با اینجانب تماس و تهدید کردند در صورت رای نیاوردن طرح تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس شورای اسلامی شما برکنار خواهید شد و لازم است در این فرصت با لابی نمایندگان خصوصا نمایندگان آذری زبان را قانع و برای این طرح رای بگیرید. بنده هم عرض کردم مجلس که زیر نظر بنده نیست و بنده مشکلی با موضوع ندارم. امروز 1399/2/22 که اینجانب در جلسه توسعه صادرات دفتر معاون اول محترم حضور داشتم مجدداً جناب آقای واعظی تماس گرفتند و اعلام نمودند استعفا بدهم. به استحضار می‌رساند اینجانب حجت شرعی برای استعفا نمی‌بینم.»

صبح روز چهارشنبه 22 مردادماه مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در مجلس حضور یافت که در نهایت نتوانست رأی اعتماد نمایندگان مجلس را کسب کند و نمایندگان با ۱۰۴ رأی موافق، ۱۴۰ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۴ با انتخاب حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت مخالفت کردند.

بعد از آن روحانی، با صدور حکمی جعفر سرقینی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد و در حال حاضر بیش از 4 ماه می‌گذرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت بدون وزیر است.

در همین ارتباط حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: این وظیفه دولت است که باید هر چه زودتر وزیر صنعت، معدن و تجارت را مشخص کند و ما به عنوان مجلس در این زمینه کاری نمی‌توانیم انجام دهیم چرا که دولت باید وزیر را معرفی کند.

وی در واکنش به اظهارت روز گذشته یک عضو کمیسیون عمران مجلس مبنی یر اینکه قرار است رئیس جمهور استاندار فعلی خراسان رضوی را به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت صمت معرفی کند اظهار داشت: من از این موضوع اطلاعی ندارم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به وضعیت گرانی‌های موجود گفت: قیمت کالاها روز به روز در حال افزایش است و ساماندهی بازار خودرو، تأمین کالاهای اساسی کشور، حمایت از صنعت داخلی و فعال‌‌سازی واحدهای نیمه‌فعال تولیدی نیز از مسائل اصلی مربوط به وزارت صنعت و معدن و تجارت است و باید زودتر تکلیف این وزارتخانه مشخص شود.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1649327
ارسال نظر
نظرات