شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:16 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1648879
مبلغی در گفت‌وگو با دانا:

دولت در بازگشایی مدارس تعجیل کرد/ سلامت مردم به مخاطره بیفتد مجلس ورود خواهد کرد

دولت در بازگشایی مدارس تعجیل کرد/ سلامت مردم به مخاطره بیفتد مجلس ورود خواهد کرد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید صبوری می کرد تا نتیجه مسافرت‌های شهریور‌ماه مشخص شود نه اینکه بلافاصله بعد از بازگشت از سفرها مدارس باز می شد تا دست به دست شدن ویروس بین دانش آموزان و انتقال آن به خانواده ها میسر شود.

«محمدرضا مبلغی»، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با بیان اینکه نقد موجود به دولت درخصوص بازگشایی زود هنگام مدارس و موج سوم ابتلا به کرونا است گفت: دولت بدون توجه به شرایط موجود و اوج گیری کرونا در اقدامی عجولانه مدارس را بازگشایی کرد.

وی با اشاره به اینکه نمی توان مسئله آموزش دانش آموزان را به تعویق انداخت اما دولت می بایست با استفاده از نظرات و پیشنهادات کارشناسان در وزارت بهداشت، ستاد ملی مقابله با کرونا و نمایندگان مجلس راهکار مناسب تری را انتخاب می کرد ادامه داد: سلامت دانش آموزان و مردم اهمیت فراوانی دارد از این روز توصیه های پزشکی بر هر اقدام دیگری مقدم است. باید سلامت مردم محفوظ بماند و مسائل دیگر در ذیل سلامت دیده شود.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس با بیان اینکه تفاوتی نمی کرد بازگشایی مدارس یک ماه دیرتر انجام شود گفت: دولت باید صبوری می کرد تا نتیجه مسافرت های شهریورماه مشخص شود نه اینکه بلافاصله بعد از بازگشت از سفرها مدارس باز می شد تا دست به دست شدن ویروس بین دانش آموزان و انتقال آن به خانواده ها میسر شود.

مبلغی با اشاره به اینکه دولت همانطور که در بازگشایی مشاغل و صنوف و اعمال نکردن محدودیت در سفرهای نوروزی و سفرهای پایان تابستان علی رقم هشدارهای کارشناسان در بازگشایی مدارس هم تعجیل کرد گفت: نبود مدیریت یک دست در ستاد مقابله با کرونا باعث اتخاذ این گونه تصمیمات است. ما به وزارت آموزش و پرورش در مجلس مخالفت خود را با بازگشایی مدارس اعلام کردیم اما به نظر می رسد دولت بدون توجه به هشدارها اقدام عملی می کند و حتی به توصیه های وزیر بهداشت هم چندان توجهی صورت نمی گیرد.

وی با اشاره به اینکه مجلس قبل از هر اقدام قانونی تذکر خواهند داد و به دولت توصیه خواهند کرد گفت: در صورتی که اقدامی مخالف سلامت، امنیت و آرامش مردم انجام شود با استفاده از ابزار نظارتی خود به مسئله ورود کرده و از اعضای دولت سوال خواهند کرد.

انتهای پیام/ک 

 

 

https://newsromm.dana.ir/1648879
ارسال نظر
نظرات