شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 11:37 منتشر شده در مورخ: 1399/06/27 شناسه خبر: 1648084
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام:

فعالیت تجاری مرز مهران در روزهای تعطیل نیز انجام می‌شود

فعالیت تجاری مرز مهران در روزهای تعطیل نیز انجام می‌شود
جهانگیر رستم زاد سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: فعالیت تجاری مرز مهران به منظور تسهیل صادرات و تردد کامیون‌های عراقی در روزهای تعطیل نیز انجام می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایلام بیدار، "جهانگیر رستم‌زاد "،سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام، در نشست ویدئوکنفرانس مسوولان وزارت کشور در خصوص بررسی مسایل و مشکلات مرز مهران از فعالیت شبانه‌روزی مرز بین‌المللی مهران خبر داد و گفت: هیچ وقفه‌ای در طول شبانه‌روز برای فعالیت در این مرز وجود ندارد و تا زمانی که بار و کالا وجود داشته باشد گمرک به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی از غیر فعال بودن رایزن اقتصادی عراق در سه ماه اخیر انتقاد کرد و اظهار کرد: باید پیگیری شود تا رایزن اقتصادی عراق دوباره فعالیت خود را شروع کند تا بتوانیم با توان بیشتری در مسایل اقتصادی ۲ کشور و بحث تجارت و صادرات کالاها فعالیت داشته باشیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: مرز مهران باید از نظر تامین زیرساخت‌ها به عنوان دروازه عتبات عالیات و یک گذرگاه بین‌المللی دیده شود.

رستم‌زاد افزود: در ایام اربعین، این مرز بین‌المللی به دلیل برخورداری از مزیت نزدیکی تا مرکز عراق و همچنین امنیت بالا یکی از پرترددترین مرزهای کشور است و سالانه بیش از شش میلیون نفر به ویژه در این ایام از آن تردد می‌کنند.

وی افزود: باید نگاه ویژه ای به توسعه زیرساخت های این مرز صورت بگیرد و مسایل و مشکلات آنها به صورت دقیق بررسی و برطرف شود.

رستم‌زاد همچنین از مقامات ارشد کشوری خواست  از طریق وزارت امورخارجه با مقامات ارشد دولت مرکزی عراق در خصوص رفع برخی مشکلات به ویژه راه‌اندازی بازارچه چنگوله و رفع محدودیت برای صادرات برخی کالاها و همچنین ترانزیت یکسره کالا در عراق پیگیری لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1648084
ارسال نظر
نظرات