شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 15:14 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636291

مراسم جشن عکاسان سینما برگزار نخواهد شد

مراسم جشن عکاسان سینما برگزار نخواهد شد
مراسم جشن عکاسان سینما برگزار نخواهد شد و اعلام عکاس برگزیده و اهدای تندیس مسابقه عکس از طریق سایت‌های خبری، نشریات و شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان سینما در اطلاعیه ای اعلام کرد: در پی شیوع بیماری کرونا و نزدیک شدن به زمان برگزاری مسابقه عکس عکاسان سینما به رسم هر سال ما را بر آن داشت تا برگزاری این دوره از مسابقه عکس سینما به صورت غیرحضوری و فقط با ارسال آثار و فرم مربوطه به دبیرخانه ششمین مسابقه عکس سینما صورت پذیرد.

در این دوره، مراسم جشن عکاسان سینما برگزار نخواهد شد و اعلام عکاس برگزیده و اهدای تندیس مسابقه عکس از طریق سایت‌های خبری، نشریات و شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی خواهد شد.

در متن فراخوان ششمین جشن عکاسان سینمای ایران آمده است: «برپایی مسابقه با هدف ارتقا سطح دانش فنی، هنری و تجربی هنرمندان و مورد نقد و قضاوت قرار گرفتن از سوی سایرین و به آگاهی رسیدن در زمینه جایگاه خود در بین دیگران، برگزار می‌شود. عکس، عکاس و عکاسی همواره دغدغه و مسئله‌مان بوده و خواهد بود.

خودباوری، اعتماد بنفس، ایمان و اعتقاد به راهی که شروع کرده‌ایم، از بزرگترین دستاورهای این مسابقه است. کمی و کاستی‌ها در بهترین شرایط نیز همواره جلوه می‌کند، اما با همین حداقل‌ها نیز می‌توان شرایطی فراهم سازیم تا ارزش، شان و جایگاه‌مان حفظ شود.

۱- شرکت در ششمین مسابقه عکس سینمای ایران برای تمامی عکاسان سینما امکان پذیر است.

تبصره: عکس فیلم‌هایی که توسط عکاسان غیر عضو انجمن عکاسان سینما عکاسی شده و گواهی فعالیت موقت از سوی انجمن عکاسان برای ایشان صادر نگردیده است، پذیرفته نخواهد شد .

۲- آثار ارسالی می‌بایست از فیلم‌های سینمایی تولید یا اکران شده در فاصله زمانی ۱ فروردین ۹۸ تا ۲۹ اسفند ۹۸ باشند. آثاری که در دوره‌های قبل ارسال شده باشند، پذیرفته نخواهد شد.

۳- آثار ارسالی می‌بایست به صورت مجموعه عکس از هر فیلم سینمایی به صورت پنج عکس صحنه و سه عکس پشت صحنه باشد.

تبصره: هر عکاس می‌تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت کند. الویت‌بندی عکس‌ها و مجموعه‌ها به عهده صاحبان آثار بوده و می‌بایست حتما توسط ایشان مشخص گردد.

حداقل رزولوشن فایل‌ها JPG مجموعه عکس‌ها به صورت فول کادر و فقط با فرمت ۶ مگا پیکسل و ۳۰۰ دی پی آی باشند. مجموعه‌ها به صورت جداگانه با ذکر مشخصات عکاس و فیلم روی لوح فشرده تحویل گرفته خواهد شد. نیازی به چاپ عکس‌ها نیست.

۵- ادیت عکس‌ها تا جایی که اصالت آن را از بین نبرد بلامانع است. ترکیب و کولاژ پذیرفته نمی‌شود.

۶- شرکت‌کنندگان با ارسال آثار خود اعلام می‌دارند که عکس‌های ارسالی متعلق به ایشان بوده و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست. اما در صورت وقوع چنین امری، هر گونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.

۷- از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می‌گیرد، لذا فیلم‌هایی که دارای چند عکاس است، با یکدیگر توافق کرده فقط یک نفر را به عنوان عکاس آن فیلم انتخاب کنند. در نهایت از هر فیلم فقط یک عکاس مجاز به ارسال عکس‌های آن فیلم است.

۱۰- حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده برای امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی و چاپ کتاب با رعایت حقوق معنوی برای عکاس محفوظ است.

۱۱- فایل‌های دریافتی که فاقد فرم تکمیل شده شرکت در ششمین مسابقه عکس سینمای ایران باشند، پذیرفته نخواهند شد.

۱۲- شرکت‌کنندگان می‌بایست اطلاعات هر مجموعه شامل خلاصه داستان فیلم (در حد دو سطر) سال ساخت، تهیه‌کننده ،کارگردان، بازیگران اصلی، فیلمبردار، طراح صحنه و لباس و طراح چهره‌پردازی را در فرم مربوط به ثبت نام ذکر کنند.

۱۳- ارسال آثار به منزله پذیرش همه مقررات مسابقه بوده و تصمیم گیری در خصوص موارد پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده و مورد قبول شرکت کننده است.

۱۴- مهلت ارسال آثار از روز دوشنبه ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۹ تا روز دوشنبه ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹ است و غیر قابل تمدید خواهد بود.

همچنین برای دریافت آثار همان گونه که ذکر شد، آثار روی لوح فشرده با مشخصات ذکر شده به همراه فرم تکمیل شده شرکت در ششمین مسابقه عکس سینمای ایران، درون پاکت در بسته که نام شرکت‌کننده روی آن نوشته شده است تحویل میز کانتر اطلاعات ساختمان شماره یک خانه سینما به آدرس خیابان بهار، خیابان سمنان، شماره ۲۹ داده شود.

در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با شماره تلفن ۰۹۱۰۷۸۹۳۶۳۸ شیربانی تماس گرفته شود.»

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1636291
ارسال نظر
نظرات