شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 13:43 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636240
مدیرعامل سازمان انتقال خون:

جوانان در ایام محرم می‌توانند خون اهدا کنند

جوانان در ایام محرم می‌توانند خون اهدا کنند
مدیرعامل سازمان انتقال خون با دعوت از بانوان و جوانان برای اهدای خون، خاطرنشان کرد: جوانان در ایام محرم با یاد حضرت علی اکبر(ع) و بانوان به یاد حضرت زینب (س) خون خود را اهدا کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان عشقی، مدیرعامل سازمان انتقال خون در شبکه خبر با اشاره به اجرای طرح نذر خون در ایام محرم و صفر، اظهار داشت: سازمان انتقال خون از چند سال پیش تصمیم به اجرای طرح  نذر خون کرد.

وی با اشاره به اینکه هدف این ایده نجات جان انسانهاست،ادامه داد: نذر خون امسال نیز ادامه دارد؛ البته با توجه به شرایط کرونا در کشور امکانات و تغییراتی در این خصوص اعمال کردیم که یکی از این تمهیدات سیستم نوبت دهی اینترنتی به نشانی nobatdehi.ibto.ir برای اهدای خون در جهت جلوگیری از ازدحام و معطلی اهدا کنندگان است.

مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه در 31 استان و در تمام ادارات کل ثبت نام و نوبت دهی اینترنتی از طریق این نشانی  nobatdehi.ibto.ir فعال است، گفت: نذر خون در 40 روز یعنی تا اربعین حسینی انجام می‌شود و امسال این طرح با یاد و نام شهدای سلامت از چهارم ماه محرم آغاز خواهد شد.

عشقی درباره باور برخی افراد مبنی بر انتقال ویروس کرونا از طریق اهدای خون، بیان داشت:با توجه به اینکه کرونا بیماری تنفسی است، هنوز هیچ مدرک و سندی وجود ندارد که ویروس کرونا از طریق خون منتقل می‌شود.

وی با تأکید بر استریل و ایمن بودن مراکز اهدای خون در کشور،گفت: از مردم می‌خواهیم تا در برنامه نذر خون شرکت کرده و در این 40 روز اهدای خون داشته باشند و تصمیم بگیرند اهدای خون مستمر داشته و هر سه تا 4 ماه یکبار خون خود را اهدا کنند؛البته افرادی که از نظر پزشکی مشکلاتی مانند فشار خون نداشته باشند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون با دعوت از بانوان و جوانان برای اهدای خون، خاطرنشان کرد: جوانان در ایام محرم با یاد حضرت علی اکبر(ع) و بانوان به یاد حضرت زینب (س) خون خود را اهدا کنند.

عشقی درباره اهدای پلاسما توسط بهبود یافتگان کرونا، بیان داشت: اکنون 280 تا 290 هزار بهبود یافته از بیماری کرونا داریم، اما حدود 6 هزار نفر یعنی تنها 2 درصد این افراد برای اهدای پلاسمای خود مراجعه کرده‌اند.

وی با تأکید بر اثر بخشی پلاسمای بهبود یافتگان در درمان بیماران کرونا، افزود: این اثر بخشی بالاتر از احتمال تأثیر است و موفقیت آن در مقالات علمی داخل کشور و خارج از کشور نشان داده شده است.

انتهای پیام/ا

https://newsromm.dana.ir/1636240
ارسال نظر
نظرات