شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 21:26 منتشر شده در مورخ: 1399/05/21 شناسه خبر: 1635997
امام جمعه پل‌سفید:

تریبون نماز جمعه محلی برای بیان مشکلات مردم است

تریبون نماز جمعه محلی برای بیان مشکلات مردم است
سیدمهدی جعفری حل مشکلات مردم را از مهمترین وظایف ائمه جمعه دانست و گفت: برنامه‌ریزی برای خطبه‌های مجازی نماز جمعه پل‌سفید از این هفته تهیه و در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام سیدمهدی جعفری عصر امروز در نخستین نشست خبری خود در جمع خبرنگاران رسانه‌های رسمی شهرستان سوادکوه ضمن تبریک عیدغدیر و هفته خبرنگار اظهار کرد: تخریب حضرت علی(ع) و وقوع محرم و عاشورا از بغض دشمنان نسبت به حضرت علی(ع) و خاندان ایشان از غدیر آغاز شد و سطح پایین فکری مردم دوره امام علی(ع) باعث شد تا از ایشان بهره‌مند نشوند.

 
وی افزود:عبادت بدون ولایت علی(ع)، فایده‌ای ندارد و فعالیت خبری همراه با اخلاص، انصاف و امانتداری و ترس خدایی، دارای ثواب است و عبادت محسوب می‌شود.
 
امام جمعه پل‌سفید به مشکلات شهرستان سوادکوه اشاره و خاطرنشان کرد: رهایی از خام‌فروشی، پیگیری وضعیت شهرک صنعتی و چرایی و چگونگی آن و لزوم حضور و پاسخ‌گویی نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره مطالبات مردم که وظیفه آنان است را در نماز جمعه پیگیری می‌کنیم و میز خدمت در نماز‌جمعه‌ها برای پاسخ‌گویی مدیران به مردم است.
 
این مسئول حل مشکلات مردم را از مهمترین وظایف ائمه جمعه دانست و گفت: برنامه‌ریزی برای خطبه‌های مجازی نماز جمعه پل‌سفید از این هفته تهیه و در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.
 
جعفری با بیان اینکه تریبون نماز جمعه به عنوان محلی برای بیان درد‌ها و مشکلات مردم است، افزود: امام جمعه از مردم است و انتظارات ما از مدیران، حضورشان در نماز جمعه است تا مردم با مدیر ارتباط برقرار کنند و مردم حضور مدیران را به صورت پررنگ ببینند و عدم حضور مدیران در نماز جمعه باعث ناامیدی مردم می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: نمازجمعه باید قلب فرهنگی شهر باشد و نماز جمعه فقط نماز و خطبه نیست و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و توجه به ابعاد مختلف مورد نظر است.
 
امام جمعه پل‌سفید افزود: نماز جمعه به سمتی برود که نیاز جوانان و علاقمندان بر طرف شود و مطالبات آنان مورد نظر باشد و به‌زودی مسؤول امور جوانان ستاد نماز جمعه معرفی می‌شود.
 
این مسئول با اشاره به شرایط کرونایی این روزها تاکید کرد: سلامتی مردم بر ما واجب است که تعطیلی نماز جمعه برای سلامتی مردم است و برنامه‌ریزی ماه محرم با رعایت دستورات بهداشتی اجرایی می‌شود.
 
جعفری به ارتباط با امام جمعه زیراب برای تقویت توانمندی‌ها و رفع مشکلات اشاره کرد و با بیان اینکه و وحدت باعث پیشبرد فعالیت‌ها و اختلاف بین مدیران باعث خسارت به مردم می‌شود، افزود: جلسات هماهنگی در شهرستان سوادکوه برگزار می‌کنیم.
 
گفتنی است حجت‌الاسلام سید‌مهدی جعفری متولد ۱۳۶۱ در شهرستان محمود‌آباد است که پس از 3سال امام جمعه‌ای شهر هندودر شهرستان شازند استان مرکزی، به عنوان امام جمعه شهر پل‌سفید مرکز شهرستان سوادکوه انتخاب شد.

انتهای پیام/
https://newsromm.dana.ir/1635997
ارسال نظر
نظرات