شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:16 منتشر شده در مورخ: 1399/05/21 شناسه خبر: 1635921
سرهنگ نوروزی اعلام کرد:

فروش غلات دام و طیور دام تازه کلاهبرداران اینترنتی

فروش غلات دام و طیور دام تازه کلاهبرداران اینترنتی
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا از دستگیری متهمان فعال در زمینه کلاهبرداری در بستر بازارهای آنلاین با موضوع فروش غلات، دام و طیور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ مصطفی نوروزی رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا اظهار داشت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا یکی از استان‌های شمالی کشور مبنی بر «کلاهبرداری در بازارهای آنلاین با موضوع فروش غلات، دام و طیور» موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

 
وی افزود: مجرمان با تهیه فاکتورها و بارنامه‌های جعلی و ارسال به قربانیان اعتماد آنها را جلب کرده و پس از اخذ مبالغ حاصل از کلاهبرداری، با استفاده از خرید طلا اقدام به خروج وجوه از چرخه بانکداری می‌کردند.
 
این مقام انتظامی ادامه داد: با بررسی‌ها و اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، دو نفر از متهمان اصلی شناسایی و دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنها تعداد قابل توجهی فاکتورهای فروش جعلی، گوشی تلفن همراه، سیم کارت، کارت ملی و کارت بانکی افراد مختلف به دست آمد.
 
سرهنگ نوروزی ارزش ریالی مبالغ کلاهبرداری شده را بالغ بر ۱۸.۶ میلیارد ریال برشمرد و در توصیه به شهروندان گفت: با توجه به اینکه مجرمان از بستر بازارهای آنلاین برای درج آگهی‌های جعلی به منظور فریب شهروندان در قالب پرداخت کل مبلغ و یا بخشی از وجه تحت عنوان بیعانه استفاده می‌کنند، حتماً قبل از ملاقات حضوری با فرد درج کننده آگهی و اطمینان از وجود کالا و صحت موضوع، به هیچ عنوان اقدام به واریز وجه به حساب‌های معرفی شده نکنند.
 
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا از عموم هموطنان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه ، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir اعلام کنند.
 
انتهای پیام / 
 منبع: مهر
https://newsromm.dana.ir/1635921
ارسال نظر
نظرات