شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:01 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635591
مدیرکل مدیریت بحران مازندران اعلام کرد؛

خسارت 70 میلیارد تومانی سیل تیرماه به مازندران/هیچ‌گونه اعتباری دریافت نکردیم

خسارت 70 میلیارد تومانی سیل تیرماه به مازندران/هیچ‌گونه اعتباری دریافت نکردیم
علی‌اصغر احمدی از خسارت 70 میلیارد تومانی سیل تیرماه به اراضی کشاورزی، جنگلی، زیر ساخت‌ها، راه و ابنیه استان مازندران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی‌اصغر احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص آخرین برآوردها از خسارت ریالی سیل تیرماه به شهرهای گلوگاه، بهشهر، آمل، بابل و رامسر، اظهار کرد: بر اساس آخرین جمع‌بندی، سیل اخیر نزدیک به 70 میلیارد تومان خسارت به اراضی کشاورزی، جنگلی، زیر ساخت‌ها، راه و ابنیه وارد کرده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص میزان اعتبار تخصیص یافته به استان، با بیان اینکه تاکنون، هیچ‌گونه اعتباری دریافت نکردیم؛ افزود: در حوادث غیرمترقبه طیبعی مثل سیل، پس از برآورد خسارت، پرونده به تهران ارسال و پس از تایید مدیریت بحران به امضای وزیر کشور رسیده و پس از طرح در هیئت دولت و تصویب آن، اعتبار به استان تخصیص می‌یابد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران، در خصوص آخرین تصمیمات برای بازسازی پل تخریب شده تیله نو گلوگاه، خاطرنشان کرد: این پل در سیل اسفند و فروردین‌ماه سال گذشته، دچار تخریب شده بود و در سیل اخیر، به طور کامل از بین رفت و از ‌آن‌جا که برای ساخت این پل، با بنیاد مسکن، هماهنگی شده بود، این پل در دست ساخت است.

احمدی ادامه داد: مبلغ 450 میلیون تومان اعتبار برای ساخت پل تیله‌نو در گلوگاه به بنیاد مسکن استان، داده شد و اکنون پیمانکار این پروژه، انتخاب شده است و در آینده‌ای نزدیک، ساخته می‌شود.

وی بیان کرد: بیشترین خسارت وارده در سیل اخیر به اراضی کشاورزی و زیرساخت‌ها وارد آمده است و خوشبختانه، خسارتی به مسکن وارد نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران، در خصوص اینکه چه برنامه‌ حمایتی برای جبران خسارت کشاورزان در دست اجرا دارید؛ گفت: همانند سیل سال گذشته، منتظر مصوبه هیئت دولت برای پرداخت تسهیلات کم بهره به کشاورزان هستیم و اکنون، برآورد خسارت به بخش کشاورزی وارد شده است و به تهران ارسال شده است و منتظر تایید و تعیین میزان اعتبار و تسهیلات هستیم.

احمدی با بیان اینکه پل تیله نو با اعتبار 450 میلیون تومانی اولیه در دست ساخت قرار دارد، گفت: ترمیم سایر بخش‌های آسیب دیده از سیل تیرماه، در گرو تایید و تصویب هیئت دولت از برآورد خسارات و تخصیص اعتبار لازم دارد.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1635591
ارسال نظر
نظرات