شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 15:17 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635580

«نقش» در تالار رودکی به صحنه رفت/ روایت هجران در کنسرت آنلاین

«نقش» در تالار رودکی به صحنه رفت/ روایت هجران در کنسرت آنلاین
گروه موسیقی «نقش» در چارچوب چهارمین شب از اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی قطعاتی از آثار خود را در تالار رودکی روی صحنه برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گروه موسیقی «نقش» به سرپرستی و آهنگسازی امیر شریفی و آواز مهدی امامی در چهارمین شب از اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی در تالار رودکی روی صحنه رفت.

تصنیف «بشنوید ای دوستان این داستان» اولین قطعه‌ای بود که توسط این گروه اجرا شد و پس از آن نوازندگان گروه برای لحظاتی ساز نواختند.

سپس مهدی امامی، قطعه‌های «چون نباشم همچو شب بی روز او» و «ای جهان کهنه را تو جان نو» را خواند. قطعات این بخش و ساز و آوازهایی که اجرا شد، طوری طراحی شده بود که ظرافت‌های آواز امامی به نمایش گذاشته شود.

در ادامه تصنیف «ای دل خام طمع این سخن از یاد ببر» اجرا شد تا نوبت به قطعه «شرح این هجران و این خون جگر» رسید. ابیات این قسمت معمولاً در مواردی سروده شده است که روند داستان و ابیات، مولانا را به یاد شمس تبریزی و یا عشق الهی می‌اندازد.

در نهایت کنسرت آنلاین گروه نقش با اجرای قطعه «گر خطا گفتیم اصلاحش تو کن» به پایان رسید.

امیر شریفی (سرپرست، آهنگساز و نوازنده تار)، مهدی امامی (خواننده)، محمد عشقی (سنتور)، المیرا مردانه (کمانچه)، مرجان مهربان (قانون) و سهیل اله‌دادیان (تنبک) اعضای گروه موسیقی نقش را در این کنسرت تشکیل می‌دادند.

اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی از ۱۶ تا ۲۰ مرداد هر شب ساعت ۲۱ با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی در تلویزیون تعاملی تیوا به‌ صورت رایگان پخش می‌شود.

امروز دوشنبه ۲۰ مرداد آخرین شب از این دوره از کنسرت‌های آنلاین با اجرای گروه نواساز متشکل از علی‌اصغر عربشاهی، پوریا اخواص، پویان عطایی، بهزاد میرزایی، سهیل کاکاوند روی صحنه می‌روند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1635580
ارسال نظر
نظرات