شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 13:09 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635460
دانا گزارش می دهد؛

عضو خیالی ستاد مقابله با کرونا منبع BBC فارسی شد!/ روزنامه اصلاح‌طلب چگونه برای رسانه های معاند خوراک تهیه کرد؟

عضو خیالی ستاد مقابله با کرونا منبع BBC فارسی شد!/ روزنامه اصلاح‌طلب چگونه برای رسانه های معاند خوراک تهیه کرد؟
روزنامه جهان صنعت از روزنامه های اقتصادی اصلاح طلب در مصاحبه ای با یک عضو جعلی ستاد مبارزه با کرونا مدعی شد که آمار کشته های کرونا در ایران 20 برابر! آمار اعلامی است و همین مصاحبه با کارشناس جعلی به عنوان سند معتبر در رسانه های معاند، بازنشر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور همواره برخی جریان های رسانه ای سعی داشتند تا آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا را زیر سوال ببرند.

در تلاش در حالی صورت می گرفت که سازمان بهداشت جهانی بارها و بارها صحت آمارهای ارائه شده از سوی ایران را تائید و تاکید کرد که ایران یکی از دقیق ترین کشورها در ارائه آمار فوتی ها و مبتلایان به کروناست.

با این حال رسانه های معاند خارج نشین از این فرصت نیز بهره کافی را برده و تلاش کردند که وزارت بهداشت و پرستاران تاختند، در این راستا برخی نیز در داخل کشور با همراهی اپوزسیون آمارهای مبتلایان و فوتی های کرونا که از سوی وزارت بهداشت اعلام می شد را کذب دانسته و شمار کشته شدگان را بدون هیچ مدرک و سندی چند ده برابر شمار جان باخگان واقعی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا اعلام کردند.

در همین حین  روزنامه جهان صنعت وابسته به برخی جریان های خاص، در مصاحبه ای با یک کارشناس که ادعا می کرد عضو ستاد مقابله با کروناست، همان خط چند ماهه رسانه های معاند را تکرار کرد.

محمدرضا محبوب فر همان چهره ای است که خود را عضو ستاد مقابله با کرونا در کشور خوانده و اظهار کرده است که «آمار جان باختگان کرونا در ایران بنا به ملاحظات سیاسی و امنیتی مهندسی می شود؛ آمار واقعی" 20 برابر" است.

این اظهارات محبوب فر به سرعت به تیتر یک رسانه های معاند از جمله بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال قرار گرفت و این رسانه هابه شدت آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت را با استناد به همین مصاحبه زیر سوال بردند.

مدرک تحصیلی عضو ستاد مقابله با کرونا جعلی است!


در همین رابطه یک منبع آگاه در گفت وگو با خبرنگار دانا با تکذیب خبر ارتباط محبوب فر با ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار کرد: فرد عنوان شده در گزارش بی بی سی هیچ ارتباطی با ستاد مقابله با کرونا ندارد و  حتی مدرک تحصیلی وی مرتبط با پزشکی نیست؛ بلکه او در حوزه جغرافیا و برنامه ریزی شهری تحصیل کرده است.

محبوب فر البته پیش از این با عناوینی چون جامعه شناس، اپیدمیولوژیست، جامعه شناس سیاسی، عضو انجمن بهداشتی محیط، کارشناس محیط زیست، فعال سیاسی، پژوهشگر آسیب های اجتماعی و عضو انجم آمایش سرزمینی ایران در رسانه های بی بی سی و ایران اینترنشنال و حتی در رسانه سازمان مجاهدین خلق مورد استناد قرار می گیرد!

سوال این است که چگونه می‌شود یک رسانه داخلی و همچنین رسانه های معاند که همواره از هوشیاری خود درباره رخدادهای ایران خبر می‌دهند با محبوب‌فر که یک کارشناس جعلی گفت وگو کرده اند؟ اگر رسانه های زنجیره ای اپوزسیون از شناخت مصاحبه شوندگان عاجز هستند چگونه می توان به آمارهای ارائه شده از سوی آنها اتکا کرد؟

نیاز است با توجه به تکذیب ادعاهای محمدرضا محبوب فر و افشای چهره واقعی او، وزارت بهداشت اظهارات وی را تکذیب کند تا چنین افرادی نتوانند از نام وزارت بهداشت سوء استفاده کنند.

شایان ذکر است، محبوب فر در رسانه های مختلف و دیدگاه های گوناگون و اظهارنظرهای کاملا بی ربطی با حوزه تحصیلی خود داشته است که بخشی از آنها فرسنگ ها با یکدیگر فاصله دارد.

 

 

 

 


انتهای پیام/ا

https://newsromm.dana.ir/1635460
ارسال نظر
نظرات