شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:25 منتشر شده در مورخ: 1399/05/19 شناسه خبر: 1635076
روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا:

ابلاغ مجازات‌ سرپیچی از پروتکل‌های بهداشتی از شنبه هفته آینده / افرادی هستند که برای کنترل آنها باید از مجازات استفاده کنیم

ابلاغ مجازات‌ سرپیچی از پروتکل‌های بهداشتی از شنبه هفته آینده  / افرادی هستند که برای کنترل آنها باید از مجازات استفاده کنیم
رئیس‌جمهور گفت: عمدتاً تاکنون نیازی نبوده که ما از مجازات استفاده کنیم اما همیشه افرادی هستند که برای کنترل آنها باید از مجازات استفاده کنیم؛ عده‌ای پروتکل‌های بهداشتی را مراعات نمی‌کنند و دیگران را نیز گرفتار می‌کنند، بنابراین اعمال قانون مورد نظر قرار گرفته شنبه هفته آینده نهایی و ابلاغ خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار کرد: در این جلسه اعمال قانون مورد تاکید وزارت بهداشت و درمان بود البته عمدتاً تاکنون نیازی نبوده که ما از مجازات استفاده کنیم اما همیشه افرادی هستند که برای کنترل آنها باید از مجازات استفاده کنیم؛ عده‌ای مراعات نمی‌کنند و دیگران را نیز گرفتار می‌کنند، بنابراین اعمال قانون مورد نظر قرار گرفت و امروز مورد بحث قرار گرفت و شنبه هفته آینده نهایی و ابلاغ خواهد شد.

 
وی افزود: موضوع دیگری که مهم است، سبک زندگی است، باید بپذیریم که از پایان بهمن پارسال زنگی به صدا درآمد و به ما گفت سبک زندگی اجتماعی شما تا اطلاع ثانوی باید تغییر یابد و هر شخصی که این زنگ را نشنیده، ضرر کرده است؛ مانند سابق نمی‌شود رفت و آمد خانوادگی داشت و مهمانی، اجتماعات و مراسم برقرار کرد و تردد غیر ضرور را باید کاهش دهیم.
 
رئیس‌جمهور یادآور شد: در کشورهای دیگر هم موج دوم کرونا را مشاهده می‌کنیم. در یکی از کشورهای اروپایی اخیرا همه چیز از جمله ورود توریست‌ها آزاد شده بود اما فشار افزایش بیماران باعث شد محدودیت‌ها را دوباره در این کشور بازگردد.
 
روحانی افزود: در هفته های اخیر شاهد یک افت و خیزی بودیم، اما واقعیت این است که ۶ ماه با این ویروس مواجه هستیم، و به نظر من کار کادر درمانی ما بسیار خوب بوده و بخش تولید و بخش علمی در صحنه فعال بوده اند و مردم هم همراهی کردند.
 
وی تاکید کرد: ما حداقل باید در نظر بگیریم که ۶ ماه دیگر هم همین وضعیت است. تا روزی که یک واکسنی به دست ما برسد و موثر باشد و در اختیار ما قرار بگیرد و مردم بتوانند استفاده کنند، تا آن زمان همه باید مراعات کنیم.
 
رئیس‌جمهور تصریح کرد: ما این روزها دو طرف را می‌بینیم. یک عده نامه می‌نویسند که چرا محدودیت ها را می‌خواهید زیاد کنید زیرا ماه محرم است و عده‌ای دیگر می‌نویسند امسال ماه محرم معنا ندارد زیرا حج که واجب بود تعطیل شد، عزاداری که مستحب است چرا باید برقرار باشد. ما نه می‌توانیم فعالیت های اقتصادی را به طور کامل تعطیل کنیم و نه می‌توانیم مثل سابق اجرا کنیم.
 
روحانی ادامه داد: محدودیت‌های شدید دیگر امکانپذیر نیست زیرا جامعه را دچار التهاب و افسردگی می‌کند.
 
روحانی اضافه کرد: همه ما باید بدانیم در شرایط ویژه‌ای هستیم و تمامی دستورالعمل‌ها را رعایت کنیم.
 
رئیس دولت دوازدهم بیان کرد: برای سالمندان و کسانی که بیماران زمینه‌ای دارند، باید فکری جداگانه کنیم و این از وظایف ماست که این افراد گرفتار بیماری نشوند، مخصوصاً در اجتماعات باید مراقبت‌های بیشتری صورت گیرد.
 
وی گفت:‌ نظام دیجیتال در کشور باید توسعه فزاینده و روزافزون پیدا کند، همه کارهای ما تا آنجایی که امکانپذیر است، باید از طریق سامانه‌های الکترونیکی صورت بگیرد تا اجتماعات کاهش یابد و نیاز به حضور افراد در ادارات کم شود؛ اگر کاری از طریق الکترونیک امکانپذیر است اما مسئول اداری خودداری می‌کند، باید به آن شخص انفصال داده شود، این مسئول اداری که مردم را آزار می‌دهد باید مجازات شود.
 
رئیس‌جمهور در خصوص شرکت‌های دانش‌بنیان نیز اظهار کرد: در هفته جاری جلسه ویژه‌ای با اشخاصی که در زمینه دارو و واکسن در حال فعالیت هستند، داریم؛ دولت آماده هرگونه کمک برای ساخت دارو و واکسن است؛ کار موازی در این حوزه هیچ مشکلی ندارد و اگر لازم است هر کاری انجام شود تا ما سریع‌تر به نتیجه برسیم.
 
ادامه دارد
https://newsromm.dana.ir/1635076
ارسال نظر
نظرات