شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:01 منتشر شده در مورخ: 1399/05/19 شناسه خبر: 1635023
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس مطرح کرد

آمادگی مجلس برای اصلاح ساختار بودجه به نفع اقشار آسیب دیده از کرونا

آمادگی مجلس برای اصلاح ساختار بودجه به نفع اقشار آسیب دیده از کرونا
آصفری نماینده مردم اراک در مجلس، گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارند تا با اصلاح در ساختار بودجه برخی موارد کمتر ضروری را حذف کرده و اعتبار آن را برای کمک به اقشار آسیب دیده از کرونا اختصاص دهند تا بتوان از این وضعیت بد اقتصادی که کرونا آن را تشدید کرده، عبور کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص وضعیت شهرستان اراک در مواجهه با بیماری کرونا، گفت: مشکل جدی استان مرکزی در حوزه سلامت و درمان، کمبود تخت های بیمارستانی است که همین امر باعث شد تا برای بستری بیماران کرونایی مجبور شویم بیمارستان آیت الله خوانساری را که مختص بیماران سرطانی است تخلیه کنیم و به بیماران کرونایی اختصاص دهیم.

وی افزود: این در حالی است که اگر ساختمان جدید بیمارستان ۵۰۰تخت خوابی ولیعصر(عج) در این سال ها با همت بیشتر دولت به بهره برداری می رسید، این مشکل به وجود نمی آمد.

آصفری ادامه داد: امیدواریم با سفر روزهای گذشته دو نفر از معاونان وزارت بهداشت به استان مرکزی و شهر اراک، تا نیمه سال آینده شاهد بهره برداری از این بیمارستان بزرگ در شهر اراک باشیم.

وی با گله مندی از تخصیص اعتبار کم به استان برای مقابله با بیماری کرونا، گفت: با اینکه استان مرکزی همسایه دیوار به دیوار استان قم است و جزو اولین استان های درگیر با این بیماری بود ولی نسبت به قم اعتبار بسیار کمتری در اختیار کادر درمان ما قرار گرفت. همچنین مردم از کمبود داروی رمدسیویر ساخته شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، گله مندند.

آصفری افزود: در تامین تجهیزات برای بیمارستان های شهرستان های کمیجان و خنداب مشکلاتی وجود دارد که نیاز است زودتر برطرف شود.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان با اشاره به متضرر شدن بسیاری از صنوف در چند ماه اخیر، گفت: نیاز است تا مسئولین استانی برای کمک به اصناف دست به کار شده و پیگیری های لازم را برای برطرف شدن مشکلات مالی صنوف انجام دهند چرا که تسهیلات ۱۲ الی ۱۸ میلیون تومانی با کارمزد ۱۸درصد به هیچ عنوان مشکلی را از آنان حل نمی کند. همچنین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارند تا با اصلاح در ساختار بودجه برخی موارد کمتر ضروری را حذف کرده و اعتبار آن را برای کمک به اقشار آسیب دیده از کرونا اختصاص دهند تا بتوان از این وضعیت بد اقتصادی که کرونا آن را تشدید کرده، عبور کنیم.

وی با بیان اینکه لازم است دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت نسبت به تعیین تکلیف نیروهای شرکتی شاغل در بیمارستان ها اقدام لازم انجام دهند، گفت: در این شرایط که سختی کار کادر درمان مضاعف شده نیاز است تا با تبدیل قرارداد این عزیزان به استخدامی و ایجاد ثبات شغلی، دلگرمی بیشتری برای آنان ایجاد کنیم.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان تصریح کرد:خوشبختانه با پیگیری های لازم از وزارت بهداشت، توانستیم ۲۰ تخت ویژه بیمارستانی به ارزش هر تخت ۶۰۰میلیون تومان برای شهرستان اراک تهیه کنیم که دو تخت به کمیجان، دو تخت به خنداب و ۱۶تخت به شهر اراک اختصاص پیدا می کند. همچنین ۲۰دستگاه الکتروشوک برای این سه شهرستان تخصیص داده شد.

آصفری افزود: سه دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان های امیرکبیر اراک، خنداب و کمیجان در آینده ای نزدیک اضافه می شود. همچنین با توجه به کمبود تعداد پرستار در استان مرکزی، مجوز استخدام ۱۶۰ تا ۲۰۰ نفر پرستار برای آینده ای نزدیک صادر می شود. برای بیمارستان خنداب نیز در آینده ای نزدیک یک پزشک قلب، یک پزشک عمومی و یک متخصص هوشبری اختصاص داده خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1635023
ارسال نظر
نظرات