شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:16 منتشر شده در مورخ: 1399/05/18 شناسه خبر: 1634855
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

اصلاح ساختار بودجه از اولویت‌های اصلی مجلس یازدهم است

اصلاح ساختار بودجه از اولویت‌های اصلی مجلس یازدهم است
زنگنه با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه از اولویت‌های اصلی مجلس شورای اسلامی است، گفت: اصلاح ساختار بودجه یک پروسه زمان بر است و بصورت یکجا انجام نمی‌شود، اما قطعا بخشی از آن را مردم در سال آینده در سفره معیشتی خود می بینند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، محسن زنگنه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه منطقه تربت حیدریه اظهار کرد: اصلاح ساختار بودجه یک پروسه زمان بر است و بصورت یک جا انجام نمی شود، اما قطعا بخشی از آن را مردم در سال آینده در سفره معیشتی خود می بینند.

وی با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه دربازار بورس، طلا و سکه یکی از اهداف اصلاح ساختار بودجه است، افزود: روزانه 20 تا 30 هزار میلیارد تومان در بورس مبادلات انجام می شود و چنانچه یک در هزار از این مبادلات مالیات کسر شود سالانه 600 هزارمیلیارد تومان فقط مالیات از بازار بورس اخذ می شود و این در حالی است که کل بودجه عمرانی کشور سالانه 571 هزار میلیارد تومان است.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی از اصلاح ساختار بودجه در صندوق های بازنشستگی و شرکت های خصوصی خبر داد و افزود: بعنوان مثال هیچ کس در کشور از سود و زیان شرکت ملی نفت اطلاعی ندارد و شفاف نیست و این در حالی است که میزان درآمد این شرکت در داخل بیش از صادرات است.

زنگنه گفت: هدف ما از اصلاح ساختار بودجه همین شفاف سازی هاست که باید انجام شود و قطعا مردم بخشی از آن را در سفره معیشتی خود خواهند دید.

تشکیل قرارگاه جهادی زعفران در زاوه

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر این نشست خبری از تشکیل قرارگاه جهادی زعفران در شهرستان زاوه خبر داد و افزود: قرارگاه زعفران با حضور بخش خصوصی و معین اقتصادی تشکیل شده که در گام نخست 20 میلیارد تومان برای آن سرمایه گذاری شده، البته سرمایه نقدی آن 2.5 میلیارد تومان است و مابقی از محل گردش میزان مالی آن محاسبه می شود.

وی هدف از تشکیل این قرارگاه را کاهش خام فروشی و افزایش ارزش افزوده زعفران عنوان کرد و افزود: زعفرانی که به صورت گل فروخته می شود مانند پسته ای است که در خوشه به فروش می رسد یا مانند نفت است که خام فروشی می شود، لذا هدف اولیه ما امسال حفظ 20 درصد زعفران منطقه است که در سال آینده این رقم باید به میزان 80 درصد افزایش یابد، البته این با همکاری تولید کنندگان میسر خواهد بود.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: در منطقه تربت حیدریه 40 پایگاه فرآوری زعفران راه اندازی می شود و پاک کردن و خشک کردن زعفران با دستگاههای استاندارد برای تولید کنندگان بصورت رایگان انجام می شود و در ادامه هزینه آن را از ارزش افزوده ای که در بازار از محصول خشک زعفران  افزایش یافته از تولید کنندگان دریافت می شود.

مزایده 60 تن زعفران تعاون روستایی تا چند روز آینده

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از مزایده 60 تن زعفران موجود در تعاون روستایی تا چند روز آینده خبر داد و بیان داشت: این مزایده به شرط صادرات است و 20 میلیارد تومان ضمانت بانکی می خواهد و چنانچه انجام شود مابقی مطالبات زعفران کاران که تقریبا 100 میلیارد تومان است به زودی پرداخت خواهد شد.

وی همچنین از تفاهم با چند صادر کننده زعفران خبر داد و بیان داشت: حدود 1000 میلیارد تومان با چندین صادر کننده زعفران تفاهم  کردیم که زعفران خود را بصورت مستقیم از کشاورز این منطقه خریداری کنند.

سطح سواد سیاسی اقشار مختلف مردم در منطقه با نقطه مطلوب فاصله دارد

نماینده مردم تربت حیدریه اظهار کرد: سطح سواد سیاسی دانشگاه ها، مدارس، نخبگان، مجموعه های فرهنگی، با نقطه مطلوب فاصله دارد که برای ارتقای آن به خبرنگاران و مجموعه اصحاب رسانه نیاز داریم.

وی با بیان اینکه اگر نتوانیم تحلیل سیاسی اقشار مختلف جامعه را ارتقا دهیم، قطعا دچار مشکل می شویم، افزود: انتظار داریم مجموعه های جوان، تشکل ها، خبرنگاران و اصحاب رسانه نشاط سیاسی را در سطح شهرستان ایجاد کنند.

لایه هایی از فساد در شهر تنیده شده است

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس به آفات مهم سطح منطقه اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین این آفات فساد است و ارتباطی به چپ و راست هم ندارد، در حوزه های اداری زد و بندهایی اداری صورت گرفته و این میدانی است که  خبرنگاران را می طلبد و در همین جا حمایت همه جانبه خود را از خبرنگارانی که برای تبعیض و فساد تلاش دارند، اعلام می کنم.

وی بیان کرد: اینکه با نماینده مجلس تماس می گیرند که با فلان استخدامی ها یا بودجه چه کنیم برای من اصلا خوشحال  کننده نیست، بلکه این حکایت از یک فساد است که در برخی مجموعه ها تنیده شده است.

زنگنه از عدم رسیدگی به مطالبات مردم بعنوان دومین آفت موجود یاد کرد و گفت: برخی مردم مشکلاتی درون سینه خود حبس کردند که فکر می کنند اگر مطرح شود به آن جنبه امنیتی داده می شود، لذا این خبرنگاران هستند که می توانند به این مشکلات ضریب بدهند و برای رفع آن تلاش کند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1634855
ارسال نظر
نظرات