شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:41 منتشر شده در مورخ: 1399/05/17 شناسه خبر: 1634775
امام جمعه موقت بهاباد:

خبری ارزشمند است که معیارش خدا، دین و حقیقت‌رسانی به جامعه باشد

خبری ارزشمند است که معیارش خدا، دین و حقیقت‌رسانی به جامعه باشد
حجت الاسلام رضی گفت: امروز انتشار یک خبر کذب می تواند جامعه را متشنج کند و خبری ارزش دارد که معیارش خدا، دین و حقیقت رسانی به جامعه باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از یزدرسا؛ حجت الاسلام سید علی رضی بهابادی امام جمعه موقت  بهاباد در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک روز عید غدیر خم عید امامت وولایت حضرت علی ابن ابی طالب علیه السلام اظهارداشت : ولایت، محوری ‌ترین اساس نظام اسلامی است که محدود به زمان پیامبر(ص) نبوده و در زمان غیبت امام زمان(عج)، تبعیت از ولایت فقیه امری ضروری است.

امام جمعه موقت بهاباد با اشاره به اهمیت بزرگداشت عید غدیر بیان داشت : بزرگداشت غدیر یعنی گزینش علم و تقوا و جهاد و فداکاری در راه خدا و سبقت در ایمان و اهمیت و اولویت این عناصر در تعیین مدیریت جامعه اسلامی است.

سید علی رضی بهابادی با بیان اینکه آیات الهی معرف امام علی (ع) است و نیازی نیست تا بشر ازخود ببافد ودرمنقبت حضرت علی (ع) سخن بگوید افزود : مناقب حضرت علی (ع) باید از طرف خدا ورسول خداواولیا الهی باشد .

امام جمعه موقت بهاباد گفت : غدیر تجلی گاه امامت و ولایت بوده و در این روز اصل امامت و ولایت به اثبات رسیده و باید با گرامیداشت این مناسبت، حمایت خود را از ولایت نشان دهیم.

امام جمعه موقت بهاباد با اشاره به اینکه آیات واحادیث زیادی دررابطه با منقبت حضرت علی (ع) نازل شده است افزود : آیات واحادیث زیادی دررابطه با منقبت حضرت  علی (ع) نازل شده است  واولین آیه ای هم که نازل شد آیه 67 سوره مائده درباره ابلاغ رسالت بود ه است .

رضی بهابادی ولایت را کلید همه خوبی‌ها دانست و به تعبیر واژه غدیر پرداخت و بیان داشت: «غدیر» یعنی حضرت علی (ع) را باور کنیم و یاور او باشیم و در واقع علی باوری و علی یاوری در عید غدیر باید شعار همه انسان‌ها باشد.

امام جمعه موقت بهاباد بابیان اینکه واقعه غدیر و خطبه خوانی خاتم پیامبران در هیجدهم ذی الحجه سال دهم هجری عظیم‌ترین و سرنوشت سازترین رویداد تاریخ اسلام است.گفت : واقعه غدیر خم رویدادی مهم و تأثیرگذار در همه جهان است.

این استاد حوزه ودانشگاه با اشاره به ریشه کنی ویروس منحوس کرونا افزود : ویروس کوئید 19 یا کرونا یک ویروس جهانی است که حد ومرز نمی شناسد و تمام اقصی نقاط جهان را درگیر خود کرده و اقتصاد کشورها را نیز فلج کرده است که باید با رعایت پروتکل های بهداشتی با این ویروس منحوس مبارزه کرد تا ریشه کن شود.

وی با بیان اینکه احتیاط بالاترین وظیفه هر فردی است اذعان داشت : مسئله بهداشت را باید رعایت کنیم ضدعفونی کردن اماکن معابروخانه هارا رعایت کنیم وبا شستن دست وصورت وزدن ماسک از شیوع دوباره این ویروس جلوگیری کنیم .

خطیب موقت بهاباد با تاکید براینکه مردم ومسئولان واقشار مختلف باید از مسافرتهای بی مورد وبه درد نخورد پرهیز کنند افزود : 84 درصد از عامل انتقال این ویروس مسافرت ها ی بی جائی است که مردم انجام میدهند لذا از عموم همشهریان عزیز  میخواهیم تا از رفتن به مسافرت های بی جا پرهیز کنند تا دوباره کرونا شیوع پیدا نکند .

وی همچنین مردم را از شرکت در تجمعات خصوصا مجالس عزا وعروسی واجتماعات منع کردند وافزودند : امیدواریم تا با احتیاط و قدرت عنایت خداوند تبارک وتعالی وتوسل به دعای ائمه اطهار ان شا الله این ویروس ریشه کن شود .

امام جمعه موقت بهاباد در ادامه خطبه ها فاجعه اسف بار انفجار بیروت را به مردم و مسوولان بیروت تسلیت گفت و افزود: از این حادثه بوی فتنه می‌آید؛ دشمن می‌خواهد بهانه‌ای برای دخالت آشکار در مسایل لبنان ایجاد کند که به فصل خدا در این توطئه نیز شکست خواهند خورد.

وی با بیان اینکه حزب اله لبنان همواره سپر بلای ایران بوده اکنون نیز باید از آنها دفاع کرد افزود : ازخیرین ومردم نیکوکارشهرستان بهاباد میخواهیم تا به یاری وکمک مردم مظلوم وبی دفاع لبنان بشتابند و با کمک های نا چیز خود یاری گر این قشر از جامعه جهانی باشیم .

امام جمعه موقت  بهاباد همچنین هفدهم مرداد روز خبرنگاررا به تمامی اصحاب رسانه وخبرنگاران شهرستان تبریک گفت و اضافه نمود :  روز خبرنگار روز گرامیداشت و ارج نهادن به آگاهی و دانایی و یادآور مجاهدت های عزیزان حقیقت طلبی است که با هدف روایت واقعیت ها، پرچم اطلاع رسانی را بر دوش کشیده و در این امر مقدس از جان خویش نیز گذشته اند.

وی از اصحاب رسانه وخبرنگاران که اخبار صحیح و درست را دراختیارمردم می گذارند قدردانی کرد وبا بیان اینکه امروز اطلاع رسانی از همه جهات بسیار ارزشمند است، عنوان کرد: امروز انتشار یک خبر کذب می تواند جامعه را متشنج کند.

امام جمعه موقت بهاباد با انتقاد از برخی سایت مجازی که اخبارکذب ودروغ را تحویل مردم میدهند و هیچ ارزشی هم ندارد افزود : برخی سایت های مجازی خبرهای کذب ودروغ پردازی را انتشار میددهند ودنبال اینجورخبرها میروند وارزشی ندارد گفت : خبری ارزش دارد که معیارش خداودین وحقیقت وحقایق رسانی به جامعه باشد .

انتهای پیام /

 

https://newsromm.dana.ir/1634775
ارسال نظر
نظرات