شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:08 منتشر شده در مورخ: 1399/05/16 شناسه خبر: 1634516
در گفت و گو با علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان عنوان شد؛

آمادگی برای خدمت، خصوصیت بارز سبزپوشان انقلاب/چشم جهان خیره به اقدامات سپاه و بسیج در رزمایش کمک مومنانه است

آمادگی برای خدمت، خصوصیت بارز سبزپوشان انقلاب/چشم جهان خیره به اقدامات سپاه و بسیج در رزمایش کمک مومنانه است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه یاوران سبزپوش ملت همواره آماده خدمت هستند بر لزوم حمایت همه مردم ایران از این طرح و کمک به همنوعان خود تاکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مولوی عبدالرحمن ترنجزر؛ امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین چابهار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به اقدام ارزشمند کمک مومنانه بیان کرد: مبنای نیکوکاری و رسیدگی به کار مردم و نیازمندان در اسلام تقوی و پرهیزکاری است و قرآن مجید در آیه 2 سوره مائده به این امر اشاره دارد و می فرماید در امور نیک و حسنه، همدلی و همکاری داشته باشید.
 
وی افزود: انسان مومن و مسلمان باید همواره دقت داشته باشد و به برادر مومن خود کمک کند تا حوائج او رفع شود چرا که توصیه موکد شده که هرگاه مسلمانی رفع گرفتاری مسلمانی را می کند خداوند به او خطاب می کند که پاداش تو بر من و برای تو غیر از بهشت را نمی پسندم.
 
امام جمعه اهل سنت چابهار تصریح کرد: در این زمانه که بیماری منحوس کرونا امان از زندگی مردم را بریده است، کمک مومنانه اقدامی خداپسندانه و رضایت بخش است و قطعا با این اقدامات نسبت به نظام و انقلاب دلگرم و امیدوار به زندگی می شوند.
 
وی ادامه داد: در این طرح مسلمانان با همدلی کامل، مهر و عاطفه اسلامی به هم‌نوعان خود کمک می‌کنند تا از ثواب اخروی نیز بهره ببرند.
 
 مولوی ترنجزر اظهار کرد: خدمت به خلق خدا، در فرهنگ تعالیم قرآن و عترت، ارزش و ثواب فراوانی دارد و نیازمند این است که گره‏‌گشایى و رفع نیاز از نیازمندان و برادران دینى تبدیل به یک ارزش و یک فرهنگ عمومى شود.
 
وی با اشاره به اینکه در روایات آمده است که مردم به یکدیگر و نیازمندان رحم و ترحم کنند تا خداوند به همه رحم کند گفت: ما در قبال افراد نیازمند مسئولیت داریم و اسلام مومنان را مکلف کرده که نسبت به یکدیگر مهربان باشند و به هم ترحم کنند.
 
مولوی اهل سنت چابهار خاطرنشان کرد: وظیفه ما این است که برای کمک به نیازمندان در رزمایش مواسات و کمک مومنانه شرکت کنیم و از این طرح بسیار ارزشمند حمایت خود را اعلام داریم.

ماهیت سپاه کمک به ملت است

مولوی دوست محمد درواخ امام جمعه اهل سنت شهرکهک زهک در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: کمک به نیازمندان و محرومین جامعه با توجه به اوضاع معیشتی که پس از ویروس کرونا بوجود آمده است کمک بزرگی به خانواده ها می کند.

وی افزود: بسیاری از افراد به ویژه کارگران روز مزد پس شیوع ویروس کرونا به طور کلی کسب و کار خود را ازدست داده اند و ماه هاست نتوانسته اند معیشت خود را تامین کنند.

مولوی درواخ ادامه داد: کمک هایی که سپاه پاسداران در قالب رزمایش کمک مومنانه در این روزها انجام می دهد ماهیت اصلی این سازمان که در کنار مردم بودن و کمک به ملت است را نشان می دهد.

ام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک خاطرنشان کرد: کمک به نیازمندان همواره در طول اسلام از سوی بزرگان این دین به انجام می رسیده است که امروز نیز این کمک ها ادامه راه آنان است.

لازمه استمرار کمک مومنانه در جنوب شرق

مولوی ابراهیم جهانی امام جمعه اهل سنت شهرستان سیب و سوران در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به اینکه مردم این منطقه اکثرا بیکار هستند و معیشت بزرگ ترین معضل این خطه از کشور به شمار می رود، بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، معیشت مردم بیشتر در مضیقه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اجرای کمک مومنانه در کشور، افزود: با توجه به تورم و گرانی های موجود در جامعه این روزها استمرار و تداوم رزمایش کمک مومنانه بیش از پیش احساس می شود.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سیب و سوران خاطر نشان کرد: از خیران و دولتمردان انتظار می رود که در حد توان در اجرای رزمایش کمک مومنانه به یاری مردم این منطقه بشتابند.

مولوی جهانی تصریح کرد: توزیع بسته های غذایی و پک های بهداشتی در میان مردم توسط سپاه انجام شده است اما با توجه به فقر اقتصادی موجود در این منطقه دولت مبالغی به عنوان یارانه نیز به حساب خانوارهای این منطقه واریز کند چرا که جز مواد غذایی مردم به موارد دیگر نیز نیاز دارند.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1634516
ارسال نظر
نظرات