شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 11:14 منتشر شده در مورخ: 1399/05/16 شناسه خبر: 1634482
امام جمعه میاندورود:

خبرنگاران در مسیر گام دوم انقلاب حرکت کنند

خبرنگاران در مسیر گام دوم انقلاب حرکت کنند
رضا محمدنسب گفت: انتظاری که از خبرنگاران داریم این است که در مسیر گام دوم انقلاب حرکت کنند و پیگیر مطالبات باشند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، حجت الاسلام رضا محمدنسب چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران میاندورود با تبریک هفته خبرنگار به فعالان حوزه خبری، اظهار کرد: اولین خبرنگار جبرئیل امین بود که رسالت رساندن پیام خداوند به پیامبر را برعهده داشت.

وی بیان کرد: در آیات و روایات کلمه متین و موقر با هم آمده است یعنی تاکید بر پیام و خبر قوی دارد و باید از خبرهای سست و بیهوده پرهیز کرد.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه خبرنگاری کار بسیار سخت اما با ارزش است، خاطرنشان کرد: خبرنگاران به کار خود اهمیت بدهند و آن را ساده نگیرند و هر چیزی را که می‌خواهند بگویند و به اطلاع مردم برسانند دقت لازم را داشته باشند.

محمدنسب تصریح کرد: انتظار جامعه و نخبگان ما اعم از حوزه و دانشگاه این است که خبرهای صحیح و درست به مردم داده شود چون این باعث می‌شود که آگاهی مردم افزایش پیدا کند و این به مطالبات مردم و هم رفع مشکلات آنها کمک می‌کند.وی افزود: در خبر، وقتی مردم درست و به موقع مطلع شوند بسیاری از چیزها برای آنها قابل حل است اما اگر خبری به موقع و درست نباشد ممکن است مردم در سردرگمی قرار بگیرند و باعث التهاب شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی میاندورود با تاکید بر اینکه در خبرها نباید همیشه بیم باشد بلکه بیم و امید همراه باشند، گفت: اگر جایی مسئله حساس است باید بیم داشت همچنین از خبرهای یاس و ناامید کننده بپرهیزید.

محمدنسب با بیان اینکه ضعف و مشکلات وجود دارد و باید گفته شود اما ظرفیت‌ها هم باید گفته شود، افزود: امروز در دنیا بهترین و بیشترین نیروی انسانی را داریم اگر از امکانات بالقوه استفاده و آن را تبدیل به بالفعل نکنیم متضرر خواهیم شد.

امام جمعه میاندورود با تاکید بر اینکه انتظاری که از خبرنگاران داریم این است که در مسیر گام دوم انقلاب حرکت کنند و پیگیر مطالبات از جمله جوان گرایی باشند، خاطرنشان کرد: توانمندی جوانان را دست کم نگیریم و به مسئولان خود بقبولانیم که اگر جوانان پای کار بیایند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1634482
ارسال نظر
نظرات