شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:28 منتشر شده در مورخ: 1399/05/16 شناسه خبر: 1634454
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس؛

طرح شفافیت آرا یک عامل بازدارنده است/ حق مردم است که از رأی نمایندگان آگاه باشند

طرح شفافیت آرا یک عامل بازدارنده است/ حق مردم است که از رأی نمایندگان آگاه باشند
سبزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدیم که این حق مردم است که رأی نمایندگان را بدانند لذا طرح شفافیت آرا برکات زیادی داشته و یک بازدارندگی به همراه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ رأیی که یک نماینده به طرح‌ها و لوایح می‌‌دهد باید شفاف باشد و این انتظار به‌حقی است که مردم از نماینده خود در خانه ملت دارند، هرچند نباید شفافیت تنها در آرای نمایندگان باشد بلکه این مهم باید در کلیه سطوح و ارکان تصمیم گیر و مدیریتی کشور نیز تسری پیدا کند چراکه بدون شک عدالت، توسعه و جلوگیری از فساد صرافاً در یک بستر شفاف روی خواهد داد و به همین دلیل باید شفافیت در همه حوزه‌ها و ابعاد وجود داشته باشد.

نمایندگان مجلس یازدهم در نخستین روزهای کاری خود به استقبال شفافیت آرا رفتند و طرحی با این عنوان ارائه دادند که روز سه شنبه ۱۴ مردادماه کلیات آن در کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس به تصویب رسید و در صورت تصویب نهایی این طرح موادی از آئین نامه داخلی مجلس اصلاح می‌شود تا  رای تک تک نمایندگان در مواردی که رای گیری مخفی نیست به صورت موافق، مخالف و ممتنع بر روی سایت مجلس قابل رویت باشد.

طرح شفافیت آرا یک عامل بازدارنده است/ حق مردم است که رأی نمایندگان را بدانند

حجت‌الاسلام محمد سبزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب، در خصوص طرح شفافیت آرای نمایندگان گفت: طرح شفافیت آرا در مجالس قبل نیز مطرح شد اما متأسفانه مورد تصویب قرار نگرفت ولی در مجلس یازدهم با مطالبات مردمی و اراده نمایندگان و اقبالی که نشان داده شد کلیت این طرح بالاخره در کمسیون به تصویب رسید.

وی ادامه داد: این حق مسلم شهروندان و موکلان است که بدانند وکیلشان چه رأیی می‌دهد، ممکن است بعضاً آرا در تعارض واقع شود و نماینده اگر طرحی را تصویب کند و رأی موافق داشته باشد در حوزه انتخابیه خودش مردم راضی نباشند اما به‌هرحال مسائل ملی در نظر گرفته می‌شود.

سبزی تصریح کرد: ما معتقدیم که این حق مردم است که رأی نمایندگان را بدانند لذا این طرح برکات زیادی داشته و یک بازدارندگی به همراه دارد، اینکه کسی نفهمد که یک نماینده چه رأیی داد بعداً ممکن است در استیضاح، بودجه و سایر مسائل زد و بند شود اما این طرح عامل بازدارنده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: مردم مسئولی را می‌خواهند که باصداقت باشد لذا موضوع شفافیت همواره در اولویت کاری ما بوده است و بارها نیز بر آن تأکید کرده‌ایم و برای تصویب این طرح حمایت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1634454
ارسال نظر
نظرات