شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1399/05/15 شناسه خبر: 1634060

بررسی جهش کرونا از حیوان به انسان در سازمان بهداشت جهانی

بررسی جهش کرونا از حیوان به انسان در سازمان بهداشت جهانی
تیمی از سازمان بهداشت جهانی در چین که برای تحقیق و بررسی منشاء کووید19 به این کشور اعزام شده بودند بحث و گفتگو و تبادل اطلاعات گسترده ای با دانشمندان این کشور داشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ تیمی از سازمان بهداشت جهانی (WHO) در چین که برای تحقیق و بررسی منشاء کووید19 به این کشور اعزام شده بودند بحث و گفتگو و تبادل اطلاعات گسترده ای با دانشمندان این کشور که اولین مکان شیوع این ویروس بود داشتند.

این گفتگوها شامل به روزرسانی های مربوط به تحقیقات بهداشتی حیوانات بود. چین در آغاز شیوع این ویروس و یک روز پس از کشف بیماری در برخی از فروشندگان و دلالان، بازار حیات وحش در ووهان را تعطیل کرد.

سازمان بهداشت جهانی گفت که این ویروس به احتمال زیاد از خفاش ها و احتمالا واسطه میزبان دیگری ناشی می شود.

دانشمندان و دولت های سراسر جهان منتظر نتایج تحقیقات WHO هستند. دولت ترامپ این سازمان را به چین محور بودن متهم می کند و به خاطر مدیریت همه گیری خود، تصمیم به ترک این آژانس دارد.

این مأموریت 3 هفته ای که شامل 2 متخصص در زمینه بهداشت حیوانات و اپیدمیولوژی (همه‌گیرشناسی) است، وظیفه ایجاد زمینه همکاری با تیم گسترده ای از متخصصان چینی و بین المللی را بر عهده داشت. آنها کشف خواهند کرد که ویروس کووید19 چگونه از مانع گونه های حیوانات به سوی انسان جهش یافته است.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1634060
ارسال نظر
نظرات