شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633880
وزیر نفت در کمیسیون انرژی حاضر شد؛

پاسخ به سوالات نمایندگان در خصوص جریمه ترکمنستان

پاسخ به سوالات نمایندگان در خصوص جریمه ترکمنستان
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر نفت در جلسه امروز کمیسیون و پاسخ به سوالات نمایندگان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مالک شریعتی نیاسر، ضمن تشریح جلسه امروز صبح کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: جلسه صبح امروز کمیسیون انرژی با حضور وزیر نفت جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان برگزار شد. سوال اول توسط آقای رضایی نماینده مردم دشتستان در خصوص دلایل تاخیر در تکمیل فاز ۱۴ پالایشگاه پارس جنوبی مطرح شد.

وی در ادامه اظهار کرد: آقای وزیر نیز دلایل تاخیر را بیان کردند.که عمده ترین دلیل تاخیر را عدم توانمندی پیمانکار و خلف وعده های او و عدم امکان برخورد با پیمانکار دولتی از ناحیه وزارت نفت دانستند. در نهایت آقای رضایی از پاسخ های آقا وزیر قانع نشدند و سوال به صورت ملی به صحن مجلس ارجاع خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم تصریح کرد: سوال دوم در ارتباط با قرارداد گازی ترکمنستان و حکم دیوان داوری بین المللی در این خصوص بود که آقای دهنوی به نمایندگی از سوال کنندگان سوال را مطرح کردند. آقای وزیر در خصوص سوال به جهت اینکه در توضیحات سوال کنندگان مواردی از جزئیات قرارداد، حکم داوری و برخی مسائل پیرامون در جلسه کمیسیون مطرح شد وقت بیشتری خواستند که سوالات را بررسی کنند و پاسخ دهند.

وی افزود: قرار شد آقای وزیر مستندات خود را نسبت به پاسخ هایی که در جلسه دادند به سوال کنندگان تقدیم کنند تا بر اساس آن سوال کننده ها اعلام کنند قانع شدند یا نه. ممکن است جلسه دیگری در کمیسیون در این خصوص برگزار شود یا جلسه ای بین سوال کنندگان و وزیر نفت تشکیل و اسناد بررسی شود. سپس سوال کنندگان در خصوص قانع شدن یا نشدن اعلام نظر کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: سوال سوم هم توسط آقای کوهساری نماینده رامیان مطرح شد که این سوال منطقه ای تشخیص داده شد و در حوزه پالایش و پخش بود و قرار شد آقای نخعی به نمایندگی از اعضاس کمیسیون این موضوع را دنبال کنند و تا دو هفته آینده نتیجه به کمیسیون ارسال شود. اعلام نتیجه قطعی مبنی بر قانع شدن یا نشدن به دو هفته آینده موکول شد.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1633880
ارسال نظر
نظرات