شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 21:20 منتشر شده در مورخ: 1399/05/13 شناسه خبر: 1633631
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد

جزئیات سامانه جدید برای متقاضیان بیمه بیکاری در مازندران

جزئیات سامانه جدید برای متقاضیان بیمه بیکاری در مازندران
کامران اصغری از جزئیات سامانه جدید بیمه بیکاری خبر داد و گفت: متقاضیان بیمه بیکاری در مازندران در سامانه جدید تقاضای خود را ثبت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، کامران اصغری در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه ثبت‌نام متقاضیان بیمه بیکاری صرفاً از طریق سامانه جامع روابط کار امکان پذیر است، اظهار کرد: سامانه جامع روابط کار از سال گذشته فعالیت خود را در سراسر کشور آغاز کرد و بیشتر خدمات حوزه روابط کار به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه متقاضیان بیمه بیکاری برای استفاده از خدمات این سامانه ابتدا باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و برای دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام کنند، افزود: با توجه به اجرای سراسری زیر سامانه بیمه بیکاری از سامانه جامع روابط کار، از تاریخ 6 مردادماه امسال سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری سابق مسدود و با قرار گرفتن لینک زیر سامانه  روابط کار به نشانی http://prkar.mcls.gov.ir/Login متقاضیان باید برای تداوم مقرری بیمه بیکاری و یا ثبت نام جدید به این آدرس مراجعه کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: بعد از پایان مراحل ثبت نام فرآیند رسیدگی و برقراری بیمه بیکاری متقاضیان از طریق پیامک به آنان اطلاع‌رسانی می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه متقاضیانی که بیمه بیکاری آنها تداوم دارد و یا درخواست بیمه بیکاری دارند به سامانه جدید مراجعه کنند، ادامه داد:کسانی که در سامانه قدیم بیمه بیکاری درخواست خود را به ثبت رسانده‌اند، اطلاعات آنها به سامانه جدید انتقال داده می‌شود ولی برای تداوم مقرری بیمه بیکاری باید برای بارگذاری مدارک و احتمالاً تغییرات به سامانه جدید مراجعه کنند.

اصغری بیان کرد: کارگران و کارفرمایانی که خواهان استفاده از سامانه جامع روابط کار هستند در ابتدا باید با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و احراز هویت، نام کاربری و رمز عبور دریافت کنند.

وی افزود: پس از احراز هویت نام کاربری و رمز عبور برای شخص و یا شرکت پیامک می‌شود و افراد با حضور در سامانه جامع روابط کار و ورود به کارپوشه شخصی می‌توانند از خدمات ان سامانه برای ثبت درخواست خود بهره‌مند شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان گفت: تمامی کارگران و کارفرمایان لازم است فقط یک بار برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1633631
ارسال نظر
نظرات