شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1399/05/13 شناسه خبر: 1633325
در گفتگو با یک کارگردان مطرح شد؛

درخشش فیلم "دوازده" از البرز در جشنواره روسیه

درخشش فیلم "دوازده" از البرز در جشنواره روسیه
امین بسطامی گفت: فیلم "دوازده" داستان کودکی است که با دروغ هایش اطرافیان و زندگی دوستانش را بهم می ریزد و تا نابودی کامل پیش می رود تا اینکه ۱۲ دقیقه خوابیدن او در لحظه نابودی همه چیز را عوض می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از "تیتریک فیلم کوتاه دوازده به تهیه کنندگی زهرا ابوالقاسمی که بخشی از ان به صورت انیمیشن و بخش اعظم ان سکانس های ضبط شده داستانی است برای پخش از تلویزیون SBS استرالیا در ۴ آگوست ۲۰۲۰ اماده می شود.

این فیلم جز پنج فیلم برتر جشنواره شب های سفید سنت پترزبورگ روسیه شد و در دانشگاه فلسفه در واشنگتن امریکا به نمایش در امده بود.

رئیس کمیسیون رسانه جوانان استان البرز درباره این فیلم در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: سینمای مقاومت و سینمای دینی در کشور ما دیده و حتی پرداخته نشده است و چون مردم با تفکر این سینما اشنایی ندارند و غالبا این سبک به مفهوم هایی مانند نشان دادن صحنه هایی از مسجد، از عزاداری و غیره تقلیل و تحلیل پیدا کرده است در صورتی که سینمای مقاومت کلید واژه و بستر مفهومی امید و تلاش است و تفکر این سینماست که مردم را به اینده زیبا و ساختن ان سوق می دهد ولی چون اندیشه سازی صورت نگرفته است این موضوعات برای مردم ابتر مانده است.  

امین بسطامی ادامه داد:  این فیلم داستان کودکی است که با دروغ هایش اطرافیان و زندگی دوستانش را بهم می ریزد و تا نابودی کامل پیش می رود تا اینکه ۱۲ دقیقه خوابیدن او در لحظه نابودی همه چیز را عوض می کند . موضوع اثر در رابطه با مبحث مقاومت و عدم تسلیم افراد در مقابل یاس و ناامیدی است .

بسطامی که قبلا تجربه داوری در جشنواره بین المللی فیلم لبنان و کارگاه فیلمسازی در فیلیپین را در کارنامه خود دارد خاطر نشان کرد: باید به سمت این نوع سینما حرکت کنیم چون سینمای جهان نیز بن مایه های سینمای مقاومت را دارد ولی مقاومتی که در ادبیات و تفکر غرب نهادینه شده و به عبارتی مقاومتی که خودشان تعریف می کنند.

 
انتهای پیام/
https://newsromm.dana.ir/1633325
ارسال نظر
نظرات