شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 09:12 منتشر شده در مورخ: 1399/05/13 شناسه خبر: 1633311
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:

هدف آمریکا از مذاکره جلوگیری از تقویت مولفه‌های قدرت ایران است

هدف آمریکا از مذاکره جلوگیری از تقویت مولفه‌های قدرت ایران است
حمیدرضا ترقی گفت: هدف اصلی آمریکا از طرح مذاکره تحمیل خواسته ها و نظرات خود جهت جلوگیری از پیشرفت ایران و نیز جلوگیری از تقویت مولفه‌های قدرت ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در مورد اهداف آمریکا از مذاکره اظهار داشت: تجربه سالها سیاست مذاکره آمریکا با کشورهای مختلف نشان داده که آنها از مذاکره به عنوان ابزاری برای تحمیل خواسته های خود و منحرف کردن افکار عمومی جهان جهت تامین منافع خود استفاده می کند و در هیچ مذاکره ای خواسته‌های طرف مقابل را مد نظر قرار نداده و هیچ جایی دیده نشده در توافق هایی که بر اساس مذاکره صورت گرفته به تعهدات خود عمل کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: استراتژی مذاکره عمدتاً از سوی دموکرات ها در آمریکا پی ریزی شده و جمهوری خواهان هم در صورتی که اهداف خود را در براندازی و تغییر مسیر دولت‌ها مشاهده کنند به آن تن خواهند داد تا بتوانند از طریق مذاکره کشوری که مورد مذاکره قرار می‌گیرد را در جهت تامین منافع آمریکا قرار دهند.

وی گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران هم چندین بار مذاکرات مورد آزمایش قرار گرفت و در دولت اصلاحات همین مذاکرات انجام شد و توافق سعدآباد نوشته شد اما پس از آن آمریکا ایران را به عنوان محور شرارت اعلام کرد و تمام تعهدات خود را نقض کردند در نتیجه مقام معظم رهبری مجبور شدند به وسیله همان دولت که با غرب توافق کرده بود پلمب مراکز هسته را بشکند و دوباره کار غنی‌سازی را آغاز کند.

ترقی عنوان کرد: در دولت نهم و دهم مجدد بحث مذاکرات مطرح شد و رییس جمهور وقت با وجود اینکه اعتماد به نفس بالایی داشت تلاش کرد تا مذاکرات را دنبال کند که با مخالفت رهبر انقلاب به خاطر همین اهداف آمریکا روبه‌رو شد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: در انتهای دولت دهم مقدمات مذاکره فراهم شد و پایان مذاکرات با وجود حفظ اقتدار ایران، آمریکایی‌ها به بهانه اینکه شاید دولت بعدی سازش بیشتری با آنها داشته باشند و بتوانند اهداف شان را دنبال کنند مذاکرات را متوقف کردند.

وی گفت: با وجود اینکه احمدی نژاد با قاطعیت و حفظ منافع ملی توسط شورای امنیت مذاکرات را دنبال کرد اما باز هم نتیجه مثبت حاصل نشد.

ترقی افزود: در دولت روحانی نیز همین آزمایش مجدد تکرار شد و برای مردم ثابت شد که آمریکا پایبند به تعهدات خود نیست.

این کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: به دنبال این مذاکرات هزینه‌ها و خسارات زیادی را متحمل شدیم و امکانات قابل ملاحظه‌ای از دستاوردهای هسته‌ای را از دست دادیم و پیشرفتهای هسته ای متوقف شد با این حال آنها برجام را پاره کردند و به تعهدات خود عمل نکردند.

وی بیان داشت: برای هر انسان عاقلی باید این مسئله تفهیم شده باشد که آمریکا قابل مذاکره نیست و صلاحیت لازم را برای مذاکره ندارد و قوانین مذاکرات رعایت نمی کند بلکه هدف اصلی آنها از طرح مذاکره تحمیل خواسته ها و نظرات خود جهت جلوگیری از پیشرفت ایران و نیز جلوگیری از تقویت مولفه‌های قدرت ایران است.

ترقی گفت: هر انسان عاقلی در ایران حاضر به تکرار این اشتباهات و روش هایی که منجر به ضرر به منافع ملی شده، نخواهد بود.

 

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1633311
ارسال نظر
نظرات