شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1399/05/11 شناسه خبر: 1632711
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

شورای هماهنگی تبلیغات گام‌های تاثیرگذاری برای مقابله با توطئه‌ها برداشته است

شورای هماهنگی تبلیغات گام‌های تاثیرگذاری برای مقابله با توطئه‌ها برداشته است
نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: مقابله با توطئه‌های دشمنان، فتنه‌های داخلی و خارجی از وظایف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است که تا کنون گام‌های خوبی برداشته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  موج رسا; آیت‌الله شیخ علی خاتمی، امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت چهلمین سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی،اظهارداشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان یادگار امام خمینی (ره) از نهادهای تاثیرگذار نظام اسلامی محسوب می‌شود.

 
وی با بیان اینکه مهمترین وظیفه این نهاد هماهنگی دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری مراسم‌ها و مناسبت‌های مختلف است، افزود: برنامه‌ریزی و هماهنگی برای برگزاری مناسبت‎های ملی - مذهبی برای مقابله با توطئه‌های دشمنان، فتنه‌های داخلی و خارجی از دیگر وظایف این نهاد است که تا کنون گام‌های خوبی برداشته شده است.
 
امام جمعه زنجان یکی از برکات تاسیس این نهاد را یادآوری ایام‌الله‌ها عنوان کرد و گفت: شرایطی که بیماری کرونا بر جامعه تحمیل کرده است، باید برنامه‌ها نیز بر اساس شرایط موجود برنامه‌ریزی شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به کاهش دیدارهای مقام معظم رهبری با گروه‌های مختلف، افزود: ضروری است پیام‌ها و سخنرانی‌های ایشان در خصوص مسائل کشور و جهان اسلام از سوی رسانه‌ها به ویژه فضای مجازی انعکاس خوبی داشته باشد.
 
آیت‌الله خاتمی برضرورت انعکاس گسترده فرمایشات مقام معظم رهبری از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: بیان دیدگاه‌ها، رهنمودهای به موقع و به روز ایشان به ویژه در خصوص برگزاری حج و بیانات ایشان در عید قربان در فضای مجازی منتشر شود.
 
وی انعکاس دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی را ضروری دانست و گفت: بسیاری از بیانات گذشته ایشان هنوز هم چراغ راه بوده و ضروری است در فضای مجازی منتشر شود.
 
امام جمعه زنجان برضرورت عمل بر اساس اقتضایات زمانی و مکانی تاکید کرد و گفت: دین تعطیل بردار نیست و بر اساس اقتضای زمان تکنیک‌ها تغییر می‌کند اما استراتژی تغییر نمی‌کند. 
 
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تبریک دهه امامت، ادامه داد: ما جزو حاضرین زمان هستیم و باید پیام غدیر را به نسل آینده و جوان رسانده و این نسل را تغذیه فکری،علمی و اندیشه‌ای کنیم.
 
آیت‌الله خاتمی برضرورت انتشار عبرت‌های عاشورا در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: این عبرت‌ها برای همیشه لازم بوده و فضای مجازی نیز فرصت مناسبی برای این موضوع محسوب می‌شود.
 

*شورای هماهنگی تبلیغات، زمینه‌ساز حضور حداکثری مردم در صحنه‌ها است

حجت‌الاسلام علی ناصر در ادامه این جلسه، اظهارداشت: ۱۲ مرداد سالروز چهلمین سالگرد تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بوده و از افتخارات این نهاد مقدس تاییدات معمار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری است.

وی افزود:  هنگامی که رژیم پهلوی به زباله دان تاریخ پیوست و فعالیت‌های انقلاب اسلامی آغاز شد پس از یکسال از پیروزی انقلاب، امام خمینی (ره) به منظور ساماندهی فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در خصوص برگزاری مناسبت‌ها و یادآوری ایام‌الله‌ها فرمان تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را صادر کردند.

این مسئول بیان داشت: این نهاد برای جلوگیری از موازی کاری و کاهش هزینه‌های بیت‌المال در ۱۲ مرداد سال ۵۹ با تایید حضرت امام خمینی (ره) تاسیس و وظیفه هماهنگی بین همه ارگان‌ها و نهادهای اجرایی را برعهده گرفت که تا کنون موفق بوده است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان ادامه داد: سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر مراسم‌های انقلابی و مناسبت‌ها از مهمترین وظایف این شورا محسوب می‌شود که مهمترین برنامه این شورا برگزاری مراسم خیابانی در مناسبت‌های مختلف به ویژه 22 بهمن است.

حجت‌الاسلام ناصر افزود: ارائه الگوهای مناسب و زمینه‌سازی برای حضور مردم در صحنه‌های مختلف، اتخاذ تدابیر و خط مشی برای تقویم اجرایی همه مناسبت‌ها، سازماندهی و برگزاری مراسم‌ها، تشکیل ستاد برای تحقق ماموریت‌ها، انجام پژوهش در خصوص فعالیت‌های شورا و اعلام مواضع در شرایط ویژه ازدیگر وظایف این شورا است.

وی یکی از ویژگی‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را لحظه شناسی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر با توجه به وضعیت شیوع کرونا محور فعالیت این شورا در فضای مجازی بوده و با ارائه بسته‌های محتوایی و هشتگ‌ها در این فضا فعالیت دارد ضمن اینکه در فضا سازی محیطی و شهری نیز فعالیت‌های گسترده انجام می‌شود.
این مسئول هماهنگی با گروه‌های سرود برای اجرا در مجتمع‌های مسکونی و مسجد محور بودن برنامه‌ها را از مهمترین برنامه‌های شرایط امروز دانست و گفت: در حال حاضر با توجه به شیوع بیماری کرونا، برنامه‌های خیابانی تعطیل شده است.
 
انتهای پیام/
https://newsromm.dana.ir/1632711
ارسال نظر
نظرات