شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:15 منتشر شده در مورخ: 1399/05/06 شناسه خبر: 1631254

درگیری در مرز لبنان ـ فلسطین اشغالی/ بیانیه مهم حزب الله درباره حوادث امروز

درگیری در مرز لبنان ـ فلسطین اشغالی/ بیانیه مهم حزب الله درباره حوادث امروز
خبرنگار العالم به نقل از شبکه 12 تلویزیون رژیم اشغالگر از وقوع درگیری های مسلحانه با نیروهای اسراییلی در منطقه جبل الروس در جنوب لبنان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شبکه الجزیره قطر از قول منابع صهیونیستی از تبادل تیراندازی در مزارع اشغالی شبعا خبر داد.

بر اساس این گزارش ، ارتش صهیونیستی اطراف «رویسات العلم» در منطقه اشغالی کفر شوبا را هدف حملات توپخانه‌ای قرار داد.
 
شبکه خبری المیادین نیز در این باره به نقل از  منابع امنیتی صهیویستی از وقوع یک حادثه  امنیتی مرزی خبر داد و اعلام کرد این حادثه در حال بررسی است.
 
المنار لبنان همچنین از قول سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که گزارش های اولیه از وقوع یک حادثه امنیتی در منطقه مزارع شبعا حکایت دارد.
 
خبرنگار المیادین در فلسطین اشغالی گزارش داد که مقاومت یک خودروی زرهی رژیم صهیونیستی را با موشک کورنت هدف قرار داده است .
 
پایگاه "إسرائیل الیوم"  گزارش داد که عناصری از حزب الله لبنان موشک کورنت را به سمت یک دستگاه تانک مرکاوای اسرائیلی شلیک کردند و آن را هدف قرار دادند.
 
رسانه های صهیونیستی گزارش دادند که تبادل آتش بین عناصر حزب الله و نیروهای این رژیم در مزارع اشغالی شبعا همچنان ادامه دارد .
 
شبکه خبری المیادین از قول شاهدان عینی گزارش داد که ارتش رژیم اشغالگر به طور گسترده مناطق کفرشوبا، الهباریه و اطراف مزارع اشغالی شبعا را گلوله باران کردند. 
 
رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند که یک گروه وابسته به نیروهای مقاومت لبنان قصد ورود به فلسطین اشغالی را داشته‌اند.
 
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در اولین واکنش به درگیری‌های مرزی گفت که حادثه امنیتی امروز چیز ساده‌ای نیست.
 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اعلام اینکه «اوضاع در مرزهای شمالی را زیر نظر دارد» طبق معمول حزب الله را  مسوول حملات از خاک لبنان به سمت اراضی اشغالی دانست.
 
در پی این درگیری نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به حال آماده باش کامل در آمدند و نتانیاهو رایزنی‌های امنیتی خود را در این باره آغاز کرده است.
 
الجزیره گزارش داد که نتانیاهو و گانتس برای پیگیری تحولات امنیتی به مقر وزارت جنگ رفتند.
 
در همین ارتباط «حسان دیاب» نخست وزیر لبنان نیز نشست های خود را قطع کرد و برای پیگیری تحولات مرزی رایزنی های سیاسی خود را آغاز کرد.
 
خبرنگار المنار لبنان از پرواز گسترده جنگنده‌های صهیونیستی بر فراز منطقه مزارع شبعا خبر داد و گزارش داد که این جنگنده‌ها دیوار صوتی را در این مناطق شکستند.
 
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به درگیری مرزی ادعا کرد که گروهی از حزب الله در نقطه مرزی هدف تیراندازی قرار گرفت و در نقشه آنان برای اجرای اقدام نظامی اختلال ایجاد شد.
 
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در عین حال با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که  با توجه به رخدادهای امنیتی همچنان روزهای «پیچیده و متشنجی» را پیش رو داریم.
 
این سخنگو با اعلام اینکه «از وضعیت افراد حزب الله اطلاعی در دست نیست» ادعا کرد که  هیچ یک از نیروهای اسرائیلی در این درگیری مجروح نشده است. شبکه 13 رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد که هیچ اطلاعات موثق و مستندی در دست نیست که نشان دهد که هیچ نظامی اسرائیلی در این حمله آسیبی ندیده باشند.
 
المیاین هم  گزارش داد برخلاف ادعا صهیونیست‌ها هیچ از نیروهای مقاومت در این درگیری شهید نشده‌اند.
 
خبرنگار المیادین از بازگشت آرامش به تمامی روستاهای مرزی در جنوب لبنان خبر داد . شبکه 12 تلویزیون اسرائیل به نقل از جبهه داخلی این رژیم گزارش داد که محدودیت‌های رفت و آمد پایان یافته و راهها برای عبور و مرور باز شده است.
 
در همین ارتباط خبرنگار المنار لبنان گزارش داد بعد از یک ساعت حملات توپخانه ای رژیم صهیونیستی، آرامش به اطراف منطقه مزارع شبعا  بازگشته است. خبرنگار الجزیره هم گزارش داد که  رژیم صهیونیستی به گلوله باران مناطق اطراف بلندی‌های کفرشوبا و مزارع اشغالی شبعا پایان داده است.
 
 
بیانیه مهم حزب الله درباره آنچه در مرز لبنان و فلسطین اشغالی گذشت
 
به گزارش شبکه المنار، حزب الله درباره آنچه در مرز لبنان و فلسطین اشغالی گذشت، بیانیه ای صادر کرد.
 
حزب الله در بیانیه خود آورده است : به نظر می رسد این حد از ترس و نگرانی شدیدی که ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک نشینانش در نزدیک مرزهای جنوبی لبنان در آن قرار دارند و واهمه و وحشت آنها از پاسخ کوبنده مقاومت به جنایت رژیم اشغالگر صهیونیستی در به شهادت رساندن برادر مجاهد علی کامل حسن و همچنین عاجز ماندن اسرائیلی ها در پیش بینی عکس العمل مقاومت لبنان نشان از آن دارد که دشمن در وضعیت «یحسبون کل صیحة علیهم» (هر فریادى را به زیان خویش مى ‏پندارند) قرار گرفته است.
 
تمام آن چیزی که رسانه های صهیونیستی بر زبان می آورند و ادعا می کنند که عملیات نفوذ نیروهای مقاومت به داخل اراضی اشغالی ناکام مانده است و اخباری را مبنی بر کشته شدن نیروهای حزب الله در پی بمباران اراضی مزارع شبعا عنوان می کنند، دروغ است و تلاشی است از سوی اسرائیل برای پیروزی سازی تصنعی و دروغین برای خودش .
 
مقاومت اسلامی تاکید می کند که در حوادث امروز هیچ درگیری و تیراندازی از طرف آن(مقاومت) صورت نگرفته است بلکه فقط یک طرف بود که تیراندازی کرد و آن دشمن ترسناک و مضطرب بود.‎
 
پاسخ ما به جنایت تروریستی ارتش رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن علی کامل محسن برادر مجاهد در اطراف فرودگاه دمشق هنوز داده نشده است، اشغالگران صهیونیست همچنان منتظر پاسخ و مجازاتشان به دست نیروهای مقاومت باشند.‎
 
همچنین بمباران روستای الهباریه و تخریب منزل یک شهروند لبنانی هم بی پاسخ نخواهد ماند.‎پیروزی بر دشمنان، تنها از جانب خداوند عزیز و حکیم است‎.

 

لبنان
https://newsromm.dana.ir/1631254
ارسال نظر
نظرات