شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1399/05/06 شناسه خبر: 1631149
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد؛

حمایت از دانش آموزان آسیب‌دیده از کرونا محور فعالیت‌های دهه ولایت

حمایت از دانش آموزان آسیب‌دیده از کرونا محور فعالیت‌های دهه ولایت
واقعی گفت: دهه ولایت و امامت زمان مناسبی برای همدلی و دستگیری مضاعف از اقشار ضعیف است، از این رو حمایت از دانش آموزان آسیب‌دیده از شیوع کرونا و خانواده آن ها محور فعالیت‌های آموزش و پرورش قرار می گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این‌که یکی از بزرگ‌ترین فضیلت‌ها و کارهای نیک که خداوند متعال را بسیار خشنود می‌کند، خدمت به بندگان است، اظهار کرد: در روایت آمده است که خدا راه وصول و قرب به خودش را در دو چیز قرار داده است که یکی از آنها خدمت به مردم است.

 

وی افزود: اهل‌بیت ( ع) خدا را به زیبایی شناختند و عبادت کردند و با وجود اینکه بسیاری از آن ذوات مقدس دستشان از حکومت، قدرت و امکانات مادی دور بود، به امر رسیدگی به بندگان خدا و حل مشکلات آنان به خصوص از بُعد مادی و نیازهای مادی اهتمام جدی می‌ورزیدند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از  امام رضا ( ع) نمونه اعلایی از این فضیلت بزرگ یاد کرد و ادامه داد: گزارش‌های فراوانی در تاریخ اسلام درباره حمایت آن حضرت از محرومان وجود دارد، در حالی که وزیر مقتدر حکومت وقت، نزد امام ر ضا (ع) به عنوان خلیفه جایگاهی نداشت و آن حضرت حتی اجازۀ نشستن در کنار خود را به او نمی‌داد.

 

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که جامعه فرهنگیان و دانش آموزان استان همیشه پرچمدار کار خیر و کمک به محرومین بوده و هستند، خاطرنشان کرد: فرهنگیان و دانش آموزان استان در قالب رزمایش کمک های مومنانه در مراحل مختلف به یاری خانواده ها به ویژه خانواده دانش آموزان آسیب دیده از کرونا شتافته اند و این مهم در دهه ی امامت و ولایت شوری دوباره می گیرد.

 

واقعی از اجرای برنامه های فرهنگی و هنری دهه‌ی ولایت در بستر فضای مجازی خبر داد و  تصریح کرد: امسال برنامه‌های دهه امامت و ولایت با توجه به بیماری کرونا، در فضای مجازی دنبال می‌شود.

 

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1631149
ارسال نظر
نظرات