شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:27 منتشر شده در مورخ: 1399/05/06 شناسه خبر: 1630940
گشت و گذارهای مردم در گردنه صلوات آباد سنندج؛

خباثت‌های کرونا و بی‌خیالی‌های دردسرساز

خباثت‌های کرونا و بی‌خیالی‌های دردسرساز
این روزها هستند افرادی که با وضعیت بهترشدن شرایط و فروکش کردن تب کرونا، دیگر آن هراس خوفناک و وحشتناک را در دل ندارند چرا که معتقدند اگر نکات بهداشتی را رعایت کنند هیچگونه اتفاقی برایشان نخواهد افتاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، این روزها هستند افرادی که با وضعیت بهترشدن شرایط و فروکش کردن تب کرونا، دیگر آن هراس خوفناک و وحشتناک را در دل ندارند چرا که معتقدند اگر نکات بهداشتی را رعایت کنند هیچگونه اتفاقی برایشان نخواهد افتاد.

 می توان به جرات گفت که این ویروس دردسرساز به این زودی شر خود را از سر مردم کم نخواهد کرد و این شهروندان هستند که باید با رعایت پروتکل های بهداشتی با این ویروس همزیستی پیدا کنند.

با وجود هشدارهای فراوان در خصوص رعایت کردن موارد بهداشتی در مورد ویروس کرونا اما هنوز عده‌ای آن را جدی نمی‌گیرند و خانواده‌ها را داغدار می‌کنند.

شماری از افراد بدون نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا و رعایت فاصله اجتماعی در اماکن پرتردد و شلوغ حضور می یابند و همین بی توجهی ها در روند افزایش آمار ابتلا بی تاثیر نبوده است.

تحرکات و جابجایی های پیش بینی نشده، می تواند بیماری را از حالت کنترل خارج کند و این یک زنگ خطر جدی است، متاسفانه عصر روز جمعه در کمال ناباوری بسیاری از مردم بار تفریح و گشت و گذار خود را بسته و راهی گردنه ی صلوات آباد سنندج شده و در کناره ی جاده ها بدون هیچ نوع فاصله ی اجتماعی در حال گشت و گذار هستند.

هر چند مسوولان بهداشتی تاکید می کنند افراد به تفریح و گشت و گذار نروند اما در صورت حتما باید رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و شستن مکرر دست ها، روبوسی نکردن و دست ندادن و رعایت فاصله یک تا ۱.۵ متری افراد از یکدیگر را از راهکارهای پیشگیرانه برای جلوگیری از این بیماری عنوان می کنند.

اما متاسفانه بازی های جمعی کودکان در تفریحات خانوادگی به دل کوه های اطراف سنندج نشان می دهد که خانواده ها همچون سابق نگران نیستند و این وضعیت می تواند قدری نگران کننده شود.

بی شک رسیدن به وضعیت پایدار در شهرستان حاصل چندماه تلاش بی وقفه مردم و مسوولان بوده و حالا روا نیست که با سهل انگاری، آرامش نسبی ایجاد شده را بر هم بزنیم و دوباره وارد فاز وضعیت قرمز شویم.

گرچه وسواس بسیار و ترس می تواند آسیب های جدی به فرد و به تبع آن جامعه وارد نماید اما بی خیالی نیز می تواند همانقدر نگران کننده باشد و آسیب های جبران ناپذیری به آرامش کنونی حاکم بر شهرستان وارد نماید بنابراین امیدواریم که شهروندان همچون گذشته ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی، از رفت و آمدهای بیهوده خودداری نمایند و تا ریشه کنی این ویروس نحس و شکست کرونا همکاری شایسته ای داشته باشند. 

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1630940
ارسال نظر
نظرات