شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 09:28 منتشر شده در مورخ: 1399/05/01 شناسه خبر: 1629350

تاثیر کرونا بر بخش کشاورزی/ وقتی کشت و کار هم در امان نیست

تاثیر کرونا بر بخش کشاورزی/ وقتی کشت و کار هم در امان نیست
این روزها که مردم مشغول کارکشاورزی هستند همه باید مراقب ویروس کرونا باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایلام بیدار، کرونا مهمان ناخوانده تمام دنیا شده است که هیچ کس از آن در امان نیست، پیشگیری از ویروس کرونا بهترین راه مبارزه با این بیما است که همه ملزم به رعایت آن هستند.

بکی از زمینه هایی که از ویروس  کرونا آسیب دیده است بخش کشاورزی است که در کشت و کار و کشاورزان تاثیر گذاشته است. کشاورزی یکی از مهم‌ترین معیشت مردم است که باید روی آن توجه ویژه ای داشت و از آن حمایت کرد تا از کرونا آسیب کمتری ببیند.

قطعاً آسیب بر بخش کشاورزی آسیب برمعیشت مردم است که باید برای پیشگیری از آن تدبیری اندیشید، این روزها که کار و بار کشاورزی گرم است و مردم سخت مشغول کار هستند باید کاری کرد تا آسیب کرونا بر بخش کشاورزی کمتر شود.

نعمتی از کارشناسان بخش کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلام بیدار گفت: قطعا کرونا بر بخش کشاورزی آسیب وارد کرده است.

وی افزود:آسیب کرونا بر بخش کشاورزی می توان از طریق ابتلای نیروی انسانی باشد و چون این که برخی از کارهای کشاورزی حالت جمعی دارند می توانند از این طریق انتقال پیدا کرده و حتی برخی ابزار آلات کشاورزی ناقل می توانند باشد.

بخش کشاورزی از ویروس کرونا در امان نیست

"عدنان صیدی" سرپرست شبکه بهداشت و درمان چرداول در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار در خصوص تاثیر کرونا در بخش کشاورزی  گفت: کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی که وظیفه تامین امنیت غذایی را بر عهده دارد از تبعات شیوع کرونا ویروس در امان نیست.

وی اظهار کرد: پیشگیری و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا ویروس نیازمند عزم جدی است و همه سازمان‌ها و نهاد‌ها مسئول هستند در راستای پیشگیری و کنترل کرونا ویروس همکاری و مشارکت بیشتری داشته باشند.

حامد سلامتی کارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرداول نیزضمن تاکید بر رعایت توصیه‌ها و اقدامات بهداشتی در مراکز جهاد کشاورزی و دامپزشکی شهرستان اظهار کرد: تمامی بهره برداران، کشاورزان، دامداران و مراجعین ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌بایست علاوه بر ضد عفونی وسایل و ابزار کار، از وسایل حفاظت فردی از جمله ماسک و دستکش یکبار مصرفاستفاده کرده و از تماس دست‌های آلوده به صورت، به ویژه چشم ها، دهان و بینی خودداری کنند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1629350
ارسال نظر
نظرات