شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625676
جمعی از بسیجیان جامعه زنان کرمان در بیانیه ای مطرح کردند؛

عفاف و حجاب ودیعه الهی و مایه شخصیت و آزادی زن است/ لزوم جلوگیری از استفاده ابزاری از زن در مطبوعات و فیلم‌ها

عفاف و حجاب ودیعه الهی و مایه شخصیت و آزادی زن است/ لزوم جلوگیری از استفاده ابزاری از زن در مطبوعات و فیلم‌ها
بسیج جامعه زنان استان کرمان ذر بیانیه ای عفاف و حجاب را ودیعه الهی و مایه شخصیت و آزادی زن دانست و بر صیانت از حریم اخلاقی و سرلوحه قرار دادن امر به معروف و نهی از منکر برای رشد باورهای مذهبی تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛در شرایطی که دشمنان قسم خورده  اسلام  و ارزشها و معنویت از هر سو تلاش  دارند به ارزش ها ی دینی و اسلامی و حجاب بانوان حمله نمایند و بنیان خانواده را نشانه گرفته اند و سعی دارند ارزشها را در جامعه کمرنگ نمایند مهمترین وظیفه ما در کنار حفظ عفاف و حجاب در جامعه ، برنامه ریزی های لازم جهت استحکام بخشی به بنیان خانواده و جلوگیری از فروپاشی آن ، نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب براساس آموزه های دینی در فضای مجازی است.

 

بسیج جامعه زنان استان کرمان خواهان موارد ذیل از مراجع مربوط می باشد.

  • از دولت و همه دستگاههای کشور خواهانیم مصوبه ۱۴/۱۰/۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت عنوان ( راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب) را با قاطعیت اجرا کنند.
  • از همه دستگاه های فرهنگی و رسانه ملی خواستاریم ضمن معرفی الگوی های برتر زنان مسلمان و آثار پربرکت حجاب در ارتقاء فرهیختگی و فرزانگی کشور، آثار زیانبار فرهنگ غرب و نتایخ مخرب آن در فروپاشی اجتماعی غرب و نابودی کانون خانواده ها را تبیین و به تصویر کشند.
  • کارکنان دولت در محیط اداری الگوی موثری بر رفتار اجتماعی هستند از دولت می خواهیم که هرگونه کاستی و ضعف در این الگو را هرچه سریعتر مرتفع نماید و ضوابط و مقررات مربوط به حجاب و عفاف را در تمامی دستگاهها با دقت و قاطعیت اجرا نمایند.
  • از وزارت صنعت ، معدن وتجارت می خواهیم با کمک اصناف محترم از ورود و تولید و فروش کالاهای مفسده انگیز و پوشاک نامناسب با شئون اسلامی جدا ممانعت بعمل آوردند.
  • از قوه قضاییه و نیروی انتظامی می خواهیم با مروجان فساد و دایر کنندگان مجالس فاسد با قاطعیت برخورد نموده و از همه ظرفیت های قانونی اداره اماکن در برخورد با تولید و عرضه کالاهای مفسده انگیز بهره گیری نمایند.
  • ضمن اعلام بیزاری از تهاجم و تروریسم و نفوذ فرهنگ غربی از وزارت ارشاد می خواهیم از تولید و انشار آثار ضد فرهنگی و مغایر با عفت عمومی و استفاده ابزاری از زن خصوصا در مطبوعات و فیلم های سینمایی جلوگیری شود .

 

بسیج جامعه زنان استان کرمان جهت بزرگداشت هفته عفاف و حجاب اعلام می دارد با الگو برداری از سیره و روش ائمه معصومین (علیهم السلام ) و حضرت زهرا (سلام الله علیها ) عفاف و حجاب را ودیعه الهی و مایه شخصیت و آزادی زن دانسته و با صیانت از حریم اخلاقی و سرلوحه قرار دادن امر به معروف و نهی از منکر برای رشد باورهای مذهبی تمام توان خود را بکارگیرد.

و براین باوریم که حجاب مانع از فعالیت بانوان در جامعه نیست بلکه باید با حفظ حجاب و شئون اسلامی  حضور در صحنه های مختلف اجتماعی کرامت و شایستگی زن مسلمان را به نمایش گذاشت تا به جاری و ساری شدن حجاب و عفاف در کل جامعه در ترویج و صیانت از ارزشهای اسلامی تلاش شود و برای سر بلندی اسلام و ترویج آموزه های دینی گام بر داریم .

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1625676
ارسال نظر
نظرات