شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:36 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625592
کارگردان فیلم سینمایی "خط شکن" مطرح کرد؛

سرگرمی و نشاط؛ پاشنه آشیل صدا و سیما در روزهای کرونایی

سرگرمی و نشاط؛ پاشنه آشیل صدا و سیما در روزهای کرونایی
امیر مسعود وادی نژاد گفت: رسانه ملی در روزهای کرونایی در بحث اخبار و اطلاع رسانی به مردم ناشی از این ویروس موفق بود اما در زمینه سرگرمی و نشاط به شدت ضعیف عمل کرد و فیلم های سینمایی ضعیف و تکراری، سریال های کلیشه ای با موضوعات تکراری، برنامه کودک های به شدت ضعیف با سبک زندگی غربی مهر تاییدی بر این ادعاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارگردان فیلم سینمایی "خط شکن " در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: یکی از رسالت هایی که بر گردن صدا و سیما است پر کردن اوقات فراغت برای مخاطبان در تمامی سنین است.

امیر معسود وادی نژاد ادامه داد: در روزهای عادی که مردم دغدغه های مهمی ندارند تلویزیون یکی از رسانه هایی است که می تواند اوقات فراغت مردم را به نحو احسن پر کند بطوری که می تواند با تولید آثار مرفع و شاد چنان تاثیر خوبی در اجتماع و خانواده ها بگذارد که جامعه را از حالت کرختی و افسردگی در بیاورند و به سمت جامعه ای شاد و پویا و با نشاط ببرند.

وی افزود: ولی متاسفانه تلویزیون ایران در روزهای عادی نیز با سوء مدیریتهایی که می شود با تولید برنامه و سریال های غم آلود باعث از بردن نشاط بین مردم می شود و جامعه را دچار افسردگی می کند.

مسئول انجمن فیلم بسیج هنرمندان استان البرز تصریح کرد: درصد بیشتری از این بیننده های تلویزیون را می توان متخص به کودکان و نوجوانان بین 4 تا 13 سال دانست ولی با کمال تاسف تلویزیون در تولید آثار و برنامه هایی با موضوع کودک و نوجوان هیچ گونه پشرفتی که نداشته بلکه پس رفت هم کرده است.

وادی نژاد گفت: اصلا نمی توان برنامه های کودک این چند دهه را با برنامه های دهه های قبل مقایسه کرد آن زمان با اینکه امکاناتی زندگی مثل حال نبود ولی برنامه های تلویزیون بسیار متنوع و جذاب بود و می توانست کودکان را ساعتها پای تلویزیون نشاند.

وی ادامه داد: در چنین روزهایی که جهان  و بلکه ایران با معضل کرونا دست و پنجه نرم می کند و مدام اعلام می کند در منزل بمانید آیا تلویزیون توانسته با ارائه برنامه های متنوع و جذاب بخصوص برای سنین کم (کودکان و نوجوانان) کمکی به در خانه ماندن مردم بکنند؟ متاسفانه باید بگویم خیر.

این هنرمند استانی افزود: تلویزیون در این چند ماهی که کشور در رکود به سر می برد و مردم تحت فشارهای اقتصادی کمر خم کرده اند نتوانسته آن چنان که باید باعث جذب بیننده در سنین مختلف شود تا بتواند گوشه ای از مشکل خانواده ها را حل کند و بتوانیم یک جهش فرهنگی بزرگ داشته باشیم.

وادی نژاد تاکید کرد: رسانه ملی  در روز های کرونایی در بحث اخبار و اطلاع رسانی به مردم ناشی از این ویروس موفق بود ولی در زمینه سرگرمی و نشاط به شدت ضعیف عمل کرد و فیلم های سینمایی ضعیف و تکراری، سریال های کلیشه ای با موضوعات تکراری، برنامه کودک های به شدت ضعیف با سبک زندگی غربی مهر تاییدی بر این ادعاست.

مسئول انجمن فیلم در خاتمه خاطر نشان کرد: عملکرد صدا و سیما در این شرایط حساس نشان داد که دست های صدا و سیما برای روزها و شرایط خاص خالی است، مقام معظم رهبری می فرمایند: "گاهی اوقات مشکلات فرهنگی موجب شده من خوابم نبرد."واقعا کدام یک از مسئولین فرهنگی در کشور چنین دغدغه ای دارند!؟


انتهای پیام/ 
https://newsromm.dana.ir/1625592
ارسال نظر
نظرات