شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 09:55 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625522
رئیس ستاد عفاف‌ و حجاب در فضای‌ مجازی کشور مطرح کرد؛

تاخت و تاز فرهنگ سکولار و لذت گرایی در اینستاگرام

تاخت و تاز فرهنگ سکولار و لذت گرایی در اینستاگرام
روح الله مومن نسب گفت: قدمت تاریخی ما نشان می دهد هیچ کس نتوانسته است حریم، حرمت و حیا را از ایران جمع کند اما آمریکایی ها و متفکران غربی از طریق فناوری و محصولات فناوری به فرهنگ و سبک زندگی ما نفوذ کردند و فرهنگ و سبک زندگی کشور را حتی گاهی تحت تسلط قرار دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  رئیس ستاد عفاف‌ و حجاب در فضای‌ مجازی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: ساختار حجاب و عفاف در فضای مجازی به نحوی توسط آمریکایی ها و کشورهای غربی طراحی شده که در واقع حریم را بشکند و اگر حریم شکسته شد، حرمت و حیا از بین می رود.

روح الله مومن نسب با بیان انیکه اصلی ترین اعتقادات دینی و ملی ما روی "حیا" تاکید ویژه ای دارند، ادامه داد: اگر حیا و عفاف و حجاب وجود نداشته باشد نه در عرف، نه در شرح و نه از نظر ملی و مذهبی پذیرفتنی نیست و اگر به سنگ نگاره های تاریخی ایران هم توجه کنید در آقایان و خانم ها حریم نگه داشته شده و حرمت و حیا مشهود است.

وی افزود: در مجسمه ها و سنگ نگاره های کشورهای غربی، عریانی و برهنگی مشهود است اما این مهم در سنگ نگاره ها و آثار تاریخی ایران پیدا نمی کنید به جز مجسمه هرکول که رومی ها زمان حمله به ایران آن را در کرمانشاه ساختند.

این کارشناس فرهنگی اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد حریم، حرمت، حیا و حجاب در ایران ریشه تاریخی دارد و ایرانی ها یکی از متمدن ترین ملت های دنیا هستند، حتی در تالارهای تخت جمشید شیراز و اغلب آثار تاریخی کشور، اندرونی های مخصوص برای رفت و آمد خانم های قدیمی در سنگ نگاره ها وجود داشته است.

مومن نسب ادامه داد: بررسی سنگ نگاره های ایرانی نشان می دهد که بحث حجاب و حیا تنها به اسلام بر نمی گردد و چند هزار سال قبل از اسلام در فرهنگ ما ایرانیان وجود داشته است اما با ورود اسلام به ایران قائدتا این مسئله تقویت شده و ادامه پیدا کرده است.

وی افزود: افرادی مانند رضاشاه سعی داشتند مسئله حجاب و عفاف را کمرنگ کرده و از بین ببرند اما با تمام پشتوانه ها، برنامه ها، تئوری پردازی ها، مباحث سیاسی و حتی نظامی، نتوانستند بحث حجاب و عفاف را در کشور جمع کنند.

این کارشناس گفت: شاید رضا شاه خدماتی را هم برای کشور ما داشت اما مقابله مستقیم با مقوله حجاب باعث شد جزو منفورترین انسان های تاریخ ایران شناخته شود زیرا با حریم و حیا در جامعه مبارزه کرد و مردم به بدی از وی یاد می کنند.

مومن نسب تاکید کرد: قدمت تاریخی ما نشان می دهد هیچ کس نتوانسته است حریم، حرمت و حیا را از ایران جمع کند اما آمریکایی ها و متفکران غربی از طریق فناوری و محصولات فناوری به فرهنگ و سبک زندگی ما نفوذ کردند و فرهنگ و سبک زندگی کشور را حتی گاهی تحت تسلط قرار دادند.

وی افزود: اکنون کسانی که در اینستاگرام، واتساپ، تلگرام و ... هستند محیط زندگی آنها در اختیار غربی ها قرار گرفته و دشمن بر مبنای فرهنگ سکولار خود؛ فرد محوری، لذت گرایی، سودگرایی را در این شبکه ها ترویج می دهد و برای رسیدن به این 3 عنصر اجتماعی در فضای مجازی به ناچار باید حریم، حرمت، حیا و حجاب را از بین ببرد.

مومن نسب اظهار داشت: متاسفانه امروز هر فردی که در اینستاگرام بتواند جلوه گری کند، بیشتر دیده شده و فالوور جمع می کند و اینستاگرام مسیر وی را به سمت ابتذال پیش می برد به گونه ای که فرد در ناخودآگاه خود دچار وهم شود و این توهم فرد را تا هر جایی که برای اینستاگرام سودآوری داشته باشد می کشاند و در نهایت هم اینستاگرام وی را به راحتی حذف و یا محدودش خواهد کرد.

دبیرکل جبهه انقلاب‌ اسلامی در فضای‌ مجازی گفت: متاسفانه اینستاگرام برای به وجود آوردن بی حیایی طراحی شده است و به تعبیر برخی از دوستان رضاشاه نتوانست بی حجابی را بیاورد اما برخی دولتی ها همانند روحانی توانستند از طریق شبکه های اجتماعی تا حدودی توفیقاتی داشته باشند که رضاشاه هم نداشت.

مومن نسب ادامه داد: با بازیگر هایی که عکس های کم حجاب و حتی گاهی بی حجاب خودشان را در اینستاگرام منتشر کرده بودند صحبت کردم، جالب این است که حتی آنها هم نامه به دادستانی کل کشور نوشتند که اینستاگرام را فیلتر کنند به جهت اینکه با ورود به اینستاگرام، به کار حرفه ای خود نمی رسند و مجبورند برای جذب فالوور بیشتر محتواهای نامناسب تر منتشر کنند تا در نگاه کارگردان و تهیه کننده محبوبیت بیشتری داشته باشند

مومن نسب گفت: باید در حوزه فضای مجازی بستری که برای ترویج فضایل اخلاقی مناسب است، رشد دهیم و بستری که فضایل اخلاقی در آن ترویج نمی شود نباید اجازه فعالیت داشته باشند، در غیر این صورت حجاب و عفاف به جای اینکه یک ارزش باشد توسط بدافزارها و نرم افزارهای آمریکایی-اسراییلی به عنوان یک ضد ارزش معرفی می شود.

وی خاطر نشان کرد: امیدوارم از این فضاها فاصله بگیریم چون طبیعتا به مرور زمان مجبوریم استانداردهای آنها را رعایت کنیم و به سمتی می رویم که آنها برای ما تصمیم می گیرند، در مقابل هم باید مسئولین کشور وظایف قانونی خودشان را در راستای رشد فضائل اخلاقی انجام دهند و مجلس و دستگاه قضایی نظارت های لازم را داشته باشند.

مومن نسب در خاتمه خاطرنشان داشت: متاسفانه امروز فضای مجازی در دست دشمن است و روز به روز فرهنگ، باور، سبک زندگی و حتی نظام ارزشی جامعه ما را به سمت ایده کسانی که دشمنی شان به همه ملت ایران ثابت شده، سوق می دهند.

 

 

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1625522
ارسال نظر
نظرات