شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 08:19 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625487
مردم بازوی قوی دستگاه قضا در جامعه؛

طرح نظارت مردمی در مجلس اعلام وصول شد/ ضرورت تعیین امنیت و مشوق‌های قانونی در "سوت زنی"

طرح نظارت مردمی در مجلس اعلام وصول شد/ ضرورت تعیین امنیت و مشوق‌های قانونی در "سوت زنی"
طرح نظارت مردمی یا همان "سوت زنی"‌توسط یکی از دبیران هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده و ضروری است مشوق‌های قانونی برای افرادی که در این زمینه با نهادهای مسئول همکاری می‌کنند در نظر گرفته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ جامعه ای سالم و عاری از هر گونه فساد را می توان به عنوان مطالبه جدی در سال های گذشته نام برد و در این راستا نهادهای مختلف با استفاده از راهبردهای گوناگون اقدام به فعالیت کرده اند. با توجه به اینکه معضل فساد در یک کشور دارای ابعاد چند وجهی و پیچیدگی خاصی است امروز به عنوان اصل مهم در سیاست گذاری عمومی مبدل شده است.

یکی از شگردهای کاهش فساد در جامعه افشاگری و سوت زنی است به این معنی که مردم و نظارت مردمی در راستای مبارزه با مفاسد نقش آفرین می شود.

«سوت زنی» نقطه قوت برای فعالیت گسترده مردم در جامعه

شهباز حسن پور در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به اهمیت مسئله «سوت زنی» گفت: موفقیت در تمامی دستگاه ها و قوای سه گانه زمانی تضمین شده است که مشارکت مردم وجود داشته باشد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های مردمی می تواند یکی از بهترین سرمایه ها برای مدیران در هر سطحی باشد، عنوان کرد: خوشبختانه شاهد رسیدگی های بسیار خوب و به موقع قوه قضائیه در تمامی عرصه های کشور بوده ایم که در این راستا جا دارد از آیت الله رئیسی تشکر و قدردانی کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دستگاه قضا در استان کرمان زینت است برای تمامی دستگاه ها و مردم؛ چرا که این مجموعه به صورت مرتب مسائل را رصد می کنند.

وی با اشاره به حمایت دستگاه قضا از کارآفرینان، تولیدگنندگان و صاحبان صنایع ابراز کرد: خوشبختانه در این زمینه اقدامات خوبی در دستور کار دستگاه قضا استان قرار گرفته و در این راستا پیگیر راه اندازی واحدهای نیمه تعطیل، تعطیل و واحدهایی که در اختیار بانک ها قرار گرفته و به تعطیلی کشانده شده اند هستیم.

حسن پور در پایان ضمن اشاره به مطلب فوق خاطر نشان کرد: این مسئله می تواند نقطه قوتی برای فعالیت های گسترده و چشمگیر مردم در جامعه باشد.

اعلام وصول طرح «نظارت مردمی» در مجلس/ ضرورت تعیین مشوق های قانونی در امر «سوت زنی»

حجت الاسلام و المسلمین حسین جلالی در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه هر جا مردم حضور داشته اند، موفقیت های بسیار بالایی نصیبمان شده است، گفت: ملت ایران انقلاب کردند، در دوران دفاع مقدس شرکت داشته اند، فتنه ها را خاموش کردند؛ بنابراین حضور آنان در مسائل مختلف می تواند جلوی بسیاری از مشکلات را بگیرد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور مردم در «سوت زنی» بسیار مهم است، عنوان کرد: معتقدم بالاترین نظارت پس از نظارت الهی، نظارت مردمی است؛ چرا که اگر مردم بر مسائل نظارت داشته باشد، موضوعات از سلامتی بالایی برخوردار خواهند بود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح نظارت مردمی توسط یکی از دبیران هئیت رئیسه اعلام وصول شده است، ابراز کرد: باید تدابیر و ساز و کاری لازم را در این طرح مد نظر قرار دهیم تا از هرج و مرج اطلاعاتی و نظارتی جلوگیری شود.

وی بیان کرد: باید ساز و کار لازم در امر «سوت زنی» اتخاذ شود تا مردم بدانند که باید مسائل را به کجا اطلاع دهند تا با آبروی افراد بازی نشود.

حجت الاسلام و المسلمین با تأکید بر اینکه برای افرادی که در این طرح فعالیت می کنند باید امنیت ایجاد شود، اظهار کرد: باید مشوق های قانونی برای افرادی که همکاری می کنند در نظر گرفته شود چرا که این مسئله می تواند به نظارت های مردمی کمک کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مفاسد در کشورمان زیاد نیست؛ اما همین مقدار کم با توجه به اینکه این مسئله خلاف شرع، عرف و قانون است، سر و صدای زیادی ایجاد می کند؛ بنابراین باید جامعه را به گونه ای ساماندهی کنیم که با شاهد نظارت بیشتر مردم در عرصه مفاسد باشیم.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1625487
ارسال نظر
نظرات