شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:42 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 شناسه خبر: 1624978
با افزایش 6600 واحدِی؛

شاخص بورس سبز ماند ولی بازار قرمز رنگ بود/ رکود ارزش معاملات خرد در بازار سرمایه شکسته شد

شاخص بورس سبز ماند ولی بازار قرمز رنگ بود/ رکود ارزش معاملات خرد در بازار سرمایه شکسته شد
شاخص کل بورس در پایان معاملات با افزایش 6600واحدی در ارتفاع یک میلیون و 753هزار و 678 واحد ایستاد البته شاخص کل با معیار هم وزن قرمز بود با این حال امروز رکود ارزش معاملات خرد در بازار سرمایه شکسته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سرمایه امروز هفته را مثبت به پایان رساندِ هر چند شاخص کل بورس امروز سبز بود ولی شاخص با معیار هم وزن و شاخص قیمت و شاخص شناور قرمز بودند. در کل می‌توان گقت که فروشندگان در آخرین روز معاملاتی هفته به میدان آمدند و ترمز حرکت صعودی شاخص را کشیده شدن و بازار از سبز بودن به سمت قرمز شدن پیش رفت. 

شاخص کل بورس تهران که در نیمه اول معاملات متاثر از اثرات مثبت نماد شرکت‌های بزرگ بورسی تا 20 هزار واحد هم افزایش یافت ولی در ادامه و افزایش عرضه‌ها بخصوص در شرکت‌های کوچک و متوسط  از ارتفاعش کاسته شد و در پایان معاملات با افزایش 6600واحدی در ارتفاع یک میلیون و 753هزار و 678 واحد ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن اما امروز با افزایش عرضه‌های شرکت‌های کوچک‌تر از ابتدا روند نزولی داشت که در پایان معاملات با افت 4314هزار واحدی به 478هزار و 686 واحد رسید.
 
معامله‌گران امروز در بورس بیش از 15میلیارد و 933 سهم و اوراق مالی را در 3میلیون و 577هزار نوبت و به ارزش 22هزار و 780میلیارد نومان داد و ستد کردند.
 
مجموع ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس بیش از 31هزار و 972 میلیارد تومان رسید که یک رکود است و نسبت به روزهای گذشته روند افزایشی دارد؛ البته امروز ارزش معاملات خرد بیش از 29هزار و 866 میلیارد تومان رسید که  رکورد ارزش معاملات خرد در بازار سرمایه را شکست.
 
بیشترین حجم معاملات امروز مربوط بانک تجارت، بانک صادرات، بانک پارسیان، فولاد مبارکه اصفهان و پالایشگاه اصفهان بود.

فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت تهران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص داشتند و در مقابل ملی صنایع مس ایران با بیشترین تاثیر منفی مانع افزایش بیشتر شاخص شد.

بانک‌های ملت و تجارت، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، بانک صادرات ایران و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو نمادهای پربیننده امروز بورس بودند.

 

شاخص کل فرابورس هم امروز در پایان معاملات با افزایش 92 واحدی عدد 18 هزار و 157 واحد را ثبت کرد. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 184 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران در فرابورس بیش از 3میلیارد و 992 میلیون سهم و اوراق مالی در 994هزار نوبت و به ارزش هزار و 192 میلیارد تومان معامله کردند.

نمادهای گهرزمین، پتروشیمی مارون، صباتأمین، فولاد هرمزگان، همگی در رشد شاخص فرابورس مؤثر بیشترین نقش را داشتند و نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه و پتروشیمی زاگرس با بیشترین اثر منفی مانع رشد بیشتر شاخص فرابورس شدند.

صنایع کاغد پارس، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، پتروشیمی تندگویان، بانک دی، تولید نیروی برق دماوند، سیمان لار سبزوار و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی جزو نمادهای پربیننده امروز فرابورس ایران بودند.

انتهای پیام
https://newsromm.dana.ir/1624978
ارسال نظر
نظرات