شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 شناسه خبر: 1624892

دوپینگ بی‌فایده صالحی امیری برای غلامرضا تاجگردون/ در جلسه تاجگردون با اصحاب رسانه چه گذشت؟

دوپینگ بی‌فایده صالحی امیری برای غلامرضا تاجگردون/ در جلسه تاجگردون با اصحاب رسانه چه گذشت؟
رد اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران مهمترین اتفاق امروز مجلس بود. نمایندگان اصولگرا رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس قبل را اخراج کردند و حالا تاجگردون گفته مردم آرامش خود را حفظ کنند!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صبح امروز غلامرضا تاجگردون با ۱۲۸ رای مخالف نمایندگان از حضور در مجلس بازماند و به این ترتیب نمایندگان اصولگرا، رییس پیشین کمیسیون برنامه و بودجه مجلس را به دلیل آنچه فساد شبکه‌ای می‌خواندند، از مجلس اخراج کردند.

او پس از اخراج از مجلس در استوری اینستاگرام خود نوشت «مردم خونسردی خود را حفظ کنند.» این پیام در شبکه‌های اجتماعی اینگونه معنا شد که تاجگردون عملا این پالس را به کسانی که او را رد کرده‌اند داده که احتمال اعتصاب توسط حامیانش وجود دارد. اینکه در روزهای آینده و مخصوصا امروز چه در کمپین تاجگردون می‌گذرد معلوم نیست اما آنچه مشخص است، اینکه تلاش‌های او به نتیجه نرسید. تاجگردون برای قبول  اعتبارنامه‌اش چندین مصاحبه انجام داد؛ با افراد مختلف دیدار کرد. سراغ برخی چهره‌های رسانه‌ای رفت تا از طریق آنها پیامش را به نمایندگان منتقد برساند و در آخرین تیر ترکش، سه روز پیش از جلسه رای‌گیری ویدئویی از خود منتشر کرد که با کتابچه‌ای در دست می‌گفت این کاغذها فقط حرف‌های کلی است و هیچ سندی در آن وجود ندارد؛ با این حال این موضوع نیز افاقه نکرد.
 
 برنامه‌های رسانه‌ای و ویدئویی تاجگردون از دو هفته قبل آغاز شد؛ دقیقا همان زمان که سیدرضا صالحی امیری وزیر پیشین ارشاد و رییس فعلی کمیته ملی المپیک جلسه‌ای را با برخی از رسانه‌های اصلاح طلب تدارک دیده بود تا درباره وضعیت ورزش ایران با آنها صحبت کند. نکته جالب اینکه این جلسه در حالی برگزار شده بود که به علت شیوع ویروس کرونا، تمام برنامه‌ها ورزشی و مسابقات تعطیل شده است و اساسا موضوع ورزش، آنهم المپیک به عنوان اولویت رسانه‌ها مطرح نبوده است.
 
هنگامی که صالحی امیری مشغول صحبت با اهالی رسانه بوده تا درباره آینده المپیک ایران همفکری شود، ناگهان غلامرضا تاجگردون به صورت کاملا تصادفی! وارد جلسه با مدیران مسئول رسانه‌ها می‌شود و اطلاعاتی که به دست رویداد۲۴ رسیده نشان می‌دهد که با حضور او، دستور کار جلسه از موضوع المپیک به موضوع اعتبارنامه تاجگردون تغییر می‌کند و با ارائه مستندات سعی در تشریح اقدامات و عملکرد خود کرده است و در آن جلسه نکاتی را در خصوص اقدامات غیرقانونی برخی از نمایندگان فعلی مجلس بیان می‌کند.
 
یکی از افرادی که در این جلسه حضور داشته می‌گوید: تاجگردون در این جلسه تاکید داشت که برنده این ماجرا اوست! چه آنکه اعتبارنامه‌اش رد شود و چه آنکه تایید شود!
 
تاجگردون معتقد است از فرصت به دست آمده استفاده می‌کند تا درباره پشت پرده رد اعتبارنامه‌اش افشاگری کنند و در این خصوص از رسانه‌ها برای بیان نکته نظرات خود کمک می‌خواهد
 
در این جلسه صالحی امیر ضمن تاکید بر سلامت رفتاری و کاری تاجگردون نماینده معزول شده از اعضای جلسه می‌خواهد تا در این خصوص با ایشان همراهی و همکاری داشته باشند.
 
احتمالا خروجی جلسه را باید در تغییر رفتار رسانه‌‌ای تاجگردون دید؛ همانجا که در یک لوکیشن حرفه‌ای مقابل یکی از خبرنگاران می‌نشیند و به ظاهر به تندترین سوالات پاسخ می‌دهد. فارغ از پرسش و پاسخ دقیق این مصاحبه، برنامه‌ریزان آن توجه نکرده بودند که مخاطب این سخنان نه مردم عادی، بلکه نمایندگان اصولگرای مجلس هستند. اخبار درباره تاجگردون در روزهای آینده هم با همین استراتژی غلط منتشر شد و عاقبت نشان داد نه دوپینگ صالحی امیری نه رپرتاژهای این‌چنینی نتیجه‌ای برای این نماینده پیشین مجلس ندارد.
 
نمایندگان معترض به حضور غلامرضا تاجگردون او را متهم کرده‌اند که از قدرت خود در مجلس سوءاستفاده کرده و شبکه فسادی ایجاد کرده که از طریق آن در عزل و نصب‌ها دخالت می‌کند. آنها همچنین درباره مخفی کردن برخی اطلاعات تاجگردون اعتراض داشتند. علیرضا زاکانی لیدر نمایندگان معترض به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون در آخرین اظهارنظرش مدعی شده که «تاجگردون، همسر دوم و دخترشان که در خاج زندگی می‌کنند را پنهان کرده و زمانی که ما این موضوع را در کمیسیون مطرح کردیم، نتوانست صحبت کند.»
 
زاکانی علاوه بر این موضوع تلویحا تاجگردون را متهم به «نفوذ» کرده است. البته آنگونه اعتماد نوشته تاجگردون پیش‌تر در گفت‌وگویی ویدیویی که پایگاه خبری «فراز» آن را منتشر کرد، با اشاره به سوابق کاری‌اش با رد اتهامات ارتباط با اسراییل و امریکا، گفته بود که «۸ سال محرم نظام بودم درخصوص مسائل بودجه‌؛ نمی‌خواهم برخی مسائل را مطرح و اینجا خرج کنم. ولی مگر می‌شود من اسراییل را به رسمیت بشناسم؟»
 
نماینده گچساران گفته از یک سال قبل جمع‌آوری مدارک علیه او آغاز شده و حتی دستیار رئیس‌جمهوری نیز در این راه فعال بوده است. و بالاخره پایان کار این بود که رای گیری درباره گزارش کمیسیون تحقیق با شرکت ۲۵۱ نماینده مجلس به صورت مخفی برگزار شد و ۱۰۲ نماینده به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب گچساران رای مثبت دادند و ۱۲۸ نماینده رای مخالف و ۲۱ نماینده رای ممتنع دادند. پس از اعلام نتیجه آرا و عدم اخذ رای مثبت مجلس، غلامرضا تاجگردون از صحن علنی پارلمان خارج شد و مجلس را ترک کرد.
 
انتهای پیام/
 
منبع: رویداد۲۴
https://newsromm.dana.ir/1624892
ارسال نظر
نظرات