شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:49 منتشر شده در مورخ: 1399/04/16 شناسه خبر: 1624114
متخصص بیماری های عفونی و تب دار:

کاهش آمار مبتلایان به کرونا با اجباری کردن ماسک/کووید-19با کسی شوخی ندارد

کاهش آمار مبتلایان به کرونا با اجباری کردن ماسک/کووید-19با کسی شوخی ندارد
ابولحسن صفدری گفت: با اجباری کردن استفاده از ماسک در اماکن و معابرعمومی شمار مبتلایان به ویروس کرونا کاهش پیدا می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالحسن صفدری متخصص بیماری های عفونی و تب دار در شهرستان سراوان در گفت و گو با عصرهامون؛ بیان کرد: استفاده از ماسک ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می دهد لذا به شهروندان توصیه می شود به هنگام حضور در  اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.

 وی  با بیان اینکه استفاده از ماسک های سه لایه معمولی نسبت به دیگر ماسک ها مناسب تر است، افزود:  چنانچه برخی ها توان تهیه ماسک را ندارند، یک پوشش اگر مقابل دهان و بینی قرار گیرد به نسبت می تواند موثر باشد.

متخصص بیماری های عفونی و تب دار  ادامه داد: باتوجه به اینکه در فصل گرما قرار داریم و در صورت تعریق ماسک تعویض شود اما اگر امکان استفاده از ماسک جدید را ندارند، استفاده از ماسک پارچه ای که قابل شست و شو نیز هست توصیه می شود.

صفدری گفت: برای جلوگیری و یا کاهش ابتلا به ویروس کرونا لازم است استفاده از ماسک در تمامی اماکن و معابر عمومی الزامی شود.

وی خاطر نشان کرد: گفته می شود استفاده از ماسک توسط یک نفر 30 درصد و استفاده دو نفر 60 تا 70 درصد میزان ابتلا به کرونا ویروس را کاهش و با رعایت فاصله امکان ابتلا به 90 درصد کاهش پیدا می کند.

متخصص بیماری های عفونی و تب دار با اشاره به اینکه گفته می شد فرد مبتلا به ویروس کرونا، مجدد درگیر نخواهد شد، ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده توسط  محققان امکان ابتلای مجدد فرد بهبود یافته به کووید 19  وجود دارد که توصیه می شود افراد بهبود یافته باید موازین بهداشتی را رعایت کنند.

 انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1624114
ارسال نظر
نظرات