شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1399/04/16 شناسه خبر: 1624111
فرماندار ریگان عنوان کرد؛

درگیری مستمر 150 روستای ریگان با وقوع ریزگرد و طوفان/ خالی شدن 15 روستا به دلیل شرایط اقلیمی

درگیری مستمر 150 روستای ریگان با وقوع ریزگرد و طوفان/ خالی شدن 15 روستا به دلیل شرایط اقلیمی
امین باقری گفت: روستا به صورت مستمر درگیر ریزگرد و طوفان هستند و این موضوع موجب شده است که زندگی عمومی و معیشتی مردم تحت تأثیر شرایط اقلیمی قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امین باقری در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه وجود ریزگردها و طوفان ها به دلیل تغییر شرایط آب و هوایی تأثیرات منفی بر معیشت و زندگی مردم شهرستان ریگان گذاشته است، گفت: 150روستا به صورت مستمر درگیر این مسئله هستند و این موضوع موجب شده است که زندگی عمومی و معیشتی مردم تحت تأثیر شرایط اقلیمی قرار گیرد.

فرماندار ریگان ادامه داد: در راستای مقابله با پدیده ریزگردها و تسهیل شن های روان، موضوع جنگل های دست کاشت اقدام بسیار خوبی است که در دستور کار قرار گرفته و در این عرصه پروژه هایی به مدت پنج سال برنامه ریزی شده است که متأسفانه به دلیل کمبود اعتبار روند مد نظر عملیاتی نشد.

وی بیان کرد: وقوع ریزگردها بر سلامتی، تنفس و مباحث معیشتی مردم در زمینه کشاورزی و باغات تأثیر گذاشته است؛ بنابراین تلاش ما بر این است تا اقدامات کوتاه مدتی را در زمینه تسهیل شن های روان با انجام مالچ پاشی انجام دهیم.

باقری با اشاره به اینکه اقدامات بلند مدتی مد نظر داریم تا بتوانیم این مسئله را در آینده مدیریت کنیم تا مشکلات کمتری برای مردم به وجود آید، عنوان کرد: شرایط آب و هوایی شهرستان، تأثیرات منفی بر زندگی مردم داشته که منجر به مهاجرت بسیاری از شهروندان شده است.

فرماندار ریگان افزود: پانزده روستا ظرف ده سال گذشته به دلیل طوفان خالی از سکنه شده و به مرکز شهرستان و یا شهرستان های همجوار مهاجرت کرده اند.

وی با تأکید بر اینکه میزان آلودگی در شهرستان برخی اوقات بیست برابر حد مجاز افزایش پیدا می کند، خاطر نشان کرد: این مسئله قطعا برای گروه های سنی حساس و افراد سن بالا تأثیرات منفی را به دنبال خواهد داشت که در این زمینه تلاش کرده ایم تا مراکز درمانی تأسیس کنیم و آموزش های لازم را در این راستا داده ایم تا شرایط بهتر شود.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1624111
ارسال نظر
نظرات