شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 21:09 منتشر شده در مورخ: 1399/04/15 شناسه خبر: 1623947
امام‌جمعه جویبار:

نداشتن استقلال فکری چالش‌ جدی جوانان در بخش فرهنگی است

نداشتن استقلال فکری چالش‌ جدی جوانان در بخش فرهنگی است
آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده یکی از مشکلات زندگی امروز جوانان را نداشتن استقلال فکری دانست و گفت: برخی از افراد به‌راحتی اصالت، هویت و رسم و آداب خود را رها و سبک زندگی اسلامی ایرانی را فراموش می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ،آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده عصر امروز در جلسه ستاد احیا امربه‌معروف و نهی از منکر این شهرستان اظهار کرد: سبک زندگی مردم کشور در وضعیت مطلوبی ندارد درحالی‌که رهبر  معظم انقلاب در این رابطه بارها تذکر و توصیه کردند.
 
وی یکی از مشکلات زندگی امروز جوانان را نداشتن استقلال فکری دانست و افزود: برخی از افراد به‌راحتی اصالت، هویت و رسم و آداب خود را رها و سبک زندگی اسلامی ایرانی را فراموش می‌کنند.
 
امام‌جمعه جویبار تأکید کرد: جوانان نباید در بخش فرهنگی از مراکز بی‌هویت تأثیر بپذیرند.
 
مهرداد بابایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار نیز در این جلسه گفت: پس از ناامیدی دشمن در جنگ سخت و نظامی، پس از جنگ تحمیلی وارد جنگ نرم و فضای فرهنگی کشورمان علیه خانواده‌ها شد.
 
وی افزود: قشر جوان نباید دچار چندگانگی شود، در عین بهره‌مندی از تکنولوژی‌های روز نباید از اسلام ناب نیز دور بمانند.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار بابیان اینکه دشمن با تمام توان در بخش فرهنگی در حال سرمایه‌گذاری است عنوان کرد: دشمن با هزینه‌های هنگفتی از طریق ماهواره و شبکه‌های اجتماعی باعرضه محتوای نامناسب علیه بنیان‌های خانواده، در حال تغییر سبک زندگی مردم است.
 
بابایی با هشدار به مسئولین فرهنگی کشور گفت: همه ما مدیران در برابر این مشکلات فرهنگی مسئول هستیم و باید پاسخگوی باشیم.
 
وی با اشاره به وضعیت و عفاف و حجاب بیان کرد: امروز حفظ حجاب بسیار پرهزینه است به‌طوری‌که برای تهیه لباس و چادر مناسب باید هزینه سنگینی را پرداخت کرد درحالی‌که لباس‌های نامناسب ارزان‌قیمت هستند که این مشکل و معضل را باید در سطح کلان پیگیری کرد.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار تصریح کرد: بدحجابی آفتی است که اگر مداوا نشود گریبان گیر دیگران خواهد شد.
 
انتهای پیام/
 

https://newsromm.dana.ir/1623947
ارسال نظر
نظرات