شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:34 منتشر شده در مورخ: 1399/04/15 شناسه خبر: 1623852
مدیر نظارت بر دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد؛

صدور مجوز تاسیس ۴۴ داروخانه در کرمانشاه طی سال جاری

صدور مجوز تاسیس ۴۴ داروخانه در کرمانشاه طی سال جاری
حسین رضاپور گفت: امسال ۳۱ مجوز تأسیس داروخانه در استان صادر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین رضاپور در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: از ابتدای سال ۵۹۰ بازرسی از داروخانه‌های استان کرمانشاه انجام شده که ۵۵ تخلف شامل عدم حضور مسئول فنی در داروخانه‌ها، داروهای تاریخ مصرف گذشته و داروهای غیرمجاز کشف شد.

وی افزود: از این تعداد ۲۵ مورد در کمیسیون ماده ۲۰ مطرح و با داروخانه‌های متخلف برخورد شد و سه مورد نیز به منظور تشدید برخورد به کمیسیون ماده ۱۱ ارجاع یافت.

مدیر نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون دو جلسه کمیسیون ماده ۲۰ برگزار شده، خاطرنشان کرد: پرونده‌های تخلف به تعزیرات حکومتی، دادگاه یا نظام پزشکی ارجاع داده می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه ۲ مجوز تأسیس داروخانه جدید در استان کرمانشاه صادر شده است، تصریح کرد: امسال ۳۱ مجوز تأسیس داروخانه در شهر کرمانشاه و برای هر یک از شهرستان‌های استان مجوز تأسیس یک داروخانه صادر می‌شود.

رضاپور ادامه داد: کمبودهای دارویی که در سطح کشور وجود دارد در استان کرمانشاه نیز نظیر انسولین و برخی داروهای آنتی‌بیوتیک و مسکن که البته مشابه داخلی دارند، دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید داخلی انسولین در مراحل آخر قرار دارد، گفت: در این صورت مشکل کمبود انسولین برطرف خواهد شد.

مدیر نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان کرد: در زمینه مقابله با ویروس کرونا پروتکل‌های مختلف وجود دارد که براساس هر پروتکل تجویزی از سوی پزشک، ذخایر مناسب دارویی در سطح استان کرمانشاه وجود دارد.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1623852
ارسال نظر
نظرات