شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:31 منتشر شده در مورخ: 1399/04/16 شناسه خبر: 1623740
در گفتگو با دانا مطرح شد:

تشابه نامه خوئینی ها به نامه سال 81 مرحوم طاهری/ این نوع نامه نگاری ها آورده ای برای کشور ندارد

تشابه نامه خوئینی ها به نامه سال 81 مرحوم طاهری/ این نوع نامه نگاری ها آورده ای برای کشور ندارد
امام جمعه سابق اصفهان با بیان اینکه اقدام آقای خوئینی ها در نامه نگاری به رهبر انقلاب، مشابه اقدام مرحوم طاهری است گفت: در هر دو این نامه ها هیچ نوآوری وجود نداشت که براساس آن آقای خوئینی ها طرحی یا پیشنهادی برای حل مشکلات داده باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرحوم جلال الدین طاهری، امام جمعه اسبق اصفهان در 17 تیر 81 نامه ای بلند بالا خطاب به رهبر انقلاب نوشت و در آن نامه ضمن انتقاد به وضع موجود در کشور از مسئولیت خود استعفا کرد.

چند روز بعد یعنی در 20 تیر 81 مقام معظم رهبری در حالی که استعفای مرحوم طاهری را پذیرفت، مسئولیت اقامه نماز جمعه اصفهان را به حجت الاسلام قاضی عسگر و محمدتقی رهبر سپرد پاسخ نامه امام جمله مستعفی اصفهان را داده در پاسخ به این نامه فرمودند: «فساد را فقط در اشخاص دور دست نبینند، بلکه در نزدیکان خود و اشخاص ظاهراً مورد اعتماد خود هم آن را حس و با آن مبارزه کنند.

بلای گرفتاری در مُشت اطرافیان نامطمئن موجب شد که یکی از یاران و شاگردان نزدیک امام در اواخر عمر آن یگانه ی زمان، مطرود ایشان واقع شود و او را از دخالت در امور سیاسی منع شرعی کنند و باز اگر آن شخص به این تصمیم و اخطار حکیمانه ی استاد و مراد خود عمل می کرد یقیناً مشکلات بعدی را برای خود و کشور به وجود نمی آورد.

رهبر انقلاب در این نامه تاکید کردند: روزی که اطلاعیه ی منسوب به جنابعالی صادر شده ضدانقلاب که در زیر سایه ی آمریکا و اسرائیل با پول آنها زندگی و تغذیه می کند بیشترین سوءاستفاده را از آن کردند و آن را مقابله با سیاستهای امام راحل و نفی و رفض نظام اسلامی و شعارهای آن وانمود کردند. »

این روزها اما یک بار شاهد این قبیل نامه نکاری ها هستیم و این بار از جانب موسوی خوئینی ها چهره خاکستری اصلاحات که دست به قلم شده و در نامه ای خطاب به رهبری به نقد شرایط موجود کشور پرداخته است. حال جای سوال است که در نقد منصفانه از وضع موجود چرا خود را نسبت به اثرگذاری بر مشکلات موجود مبرا دانسته و برای خود هیچ نقشی در شرایط فعلی قائل نیست. آیا این جریان بر آن باور است که با نامه نگاری از خود سلب مسئولیت کرده و نسبت به عملکرد خود فرافکنی کنند؟

در این خصوص با حجت الاسلام محمدتقی رهبر، امام جمعه سابق اصفهان به گفتگو نشستیم وی این گونه نامه نگاری ها را فاقد آورده ای برای نظام دانسته و تاکید کرد تاریخ سراسر است این قبیل اقدامات که حاصل آن تنها بهره برداری دشمن است.

نامه خوئینی ها هیچ آورده ای ندارد چنانچه نامه مرحوم طاهری آورده ای نداشت

وی درباره نامه اخیر موسوی خوئینی ها به رهبر انقلاب و تشابه این اقدام به نامه نگاری آیت الله طاهری، امام جمعه اسبق اصفهان در تیر 81 خطاب به مقام معظم رهبری عنوان کرد: مرحوم طاهری مستعفی بود و در نامه ای خطاب به رهبری مسائلی را نوشته بود که البته هیچ نوآوری در آن نامه وجود نداشت.

رهبر با بیان اینکه مشابه آن اقدام در روزهای اخیر توسط آقای خوئینی ها  نوشته شده است گفت: در این نامه هم مشابه نامه مرحوم طاهری هیچ نوآوری وجود نداشت که براساس آن آقای خوئینی ها طرحی یا پیشنهادی برای حل مشکلات داده باشند.

نماینده ادوار مجلس با اشاره به اینکه تمام مردم کوچه و بازار مشکلات امروز کشور را می دانند و نسبت به آن آگاه هستند تصریح کرد: بخشی از این مشکلات براثر فشارهای تحریمی از سوی دشمنان ملت ایران است و بخشی هم ناشی از سوء مدیریت است.

رهبر با بیان این که رهبر انقلاب همواره در مسائل مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی راهکارهای مفید و سازنده ای ارائه کردند افزود: ایشان در رابطه با نیروهای انقلابی همواره به بهترین شکل راهنما بودند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام آقای خوئینی ها جز اینکه بهانه ای دست دشمنان باشد هیچ آورده ای برای کشور ندارد گفت: این نامه نگاری ها هیچ دستاوردی ندارد. بیگانه هایی که نه آقای خوئینی ها را دوست دارند نه جریان فکری وی را و همه تلاششان ضربه زدن به نظام اسلامی است منتظر خوراک هستند و این گونه اقدامات فراهم کردن خوراک برای دشمنان است. تاریخ پر است از این قبیل نامه نگاری ها که آورده ای ندارد.

امام جمعه سابق اصفهان با بیان اینکه نامه خوئینی ها حرف نویی نداشت و فقط مشکلات را برشمرده بود که امثال خود آقای خوئینی ها و جریان فکری او هم در بروز این مشکلات در دوره ای تاثیرگذار بودند.

رهبر با اشاره به اینکه تنها مشکلات را طرح کردن هیچ فایده ای ندارد گفت: آقای طاهری هم همین کار را کرد و در نامه ای بلند بالا فقط به بیان مشکلات پرداخت . از این قبیل مشکلات در طول تاریخ فراوان داشتیم که اهمیتی ندارد جز اینکه ابزار دستی برای بیگانگان باشد.

وی با تاکید بر ضرورت برخورداری از  هوشیاری سیاسی خاطرنشان کرد: به فرموده امام خمینی (ره) ضد انقلاب نه روحانیون را می خواهند و نه روحانیت را بلکه منتظر فرصتی هستند تا به اصل نظام بتازند.

 

انتهای پیام/ک

https://newsromm.dana.ir/1623740
ارسال نظر
نظرات