شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:23 منتشر شده در مورخ: 1399/04/15 شناسه خبر: 1623695
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد؛

ممنوعیت برخی فعالیت‌ها تنها در شهرهای قرمز کرونایی مازندران

ممنوعیت برخی فعالیت‌ها تنها در شهرهای قرمز کرونایی مازندران
عباس موسوی با بیان اینکه ۳ شهر مازندران شامل شهر‌های بهشهر، آمل و نوشهر وضعیت قرمز دارند، گفت: در این شهر‌ها الزاماتی که برای شهر‌های دارای وضعیت قرمز هست اتفاق می‌افتد و یک سری از کار‌ها و فعالیت‌ها ممنوع می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، سید عباس موسوی شنبه شب در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه سه شهر مازندران شامل شهر‌های بهشهر، آمل و نوشهر وضعیت قرمز دارند، گفت: در این شهر‌ها الزاماتی که برای شهر‌های دارای وضعیت قرمز هست اتفاق می‌افتد و یک سری از کار‌ها و فعالیت‌ها ممنوع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نیازمند رعایت مستمر توصیه‌های بهداشتی توسط مردم عزیز استان هستیم خاطر نشان کرد: استفاده از ماسک در فضا‌های بسته اداری و تجمعات از فردا الزامی می‌شود و همه مردم باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: اگر نتوانیم رفتار و شیوه زندگی مردم را تغییر دهیم دوباره مجبور می‌شویم تعطیلی‌ها را از سر بگیریم و باز هم خود مردم متضرر می‌شوند.

این مسئول گفت: رعایت اصول بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، بهداشت و شست و شوی اصولی دست‌ها و حضور کمتر در تجمعات همواره باید مورد توجه باشد.

موسوی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته تعداد 85 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند  ظرف همین مدت تعداد 51 نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

وی گفت: هم اکنون 367 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: نهادینه کردن فرهنگ ماسک زدن ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فاصله فیزیکی حداقل یک متر و نیم ، کاهش رفت و آمدهای غیرضروری و لغو تجمعات و عدم حضور اماکن در  شلوغ به طور جدی در دستور کار شهروندان قرار گیرد.

موسوی گفت: با توجه به اوج گیری مجدد همه گیری بیماری کووید 19 در برخی از مناطق استان در خصوص تصمیمات لازم برای در نظرگرفتن برخی محدودیت های اجتماعی در شهرهای قرمز  و همچنین تشدید نظارت های بهداشتی بر واحدهای صنفی در شهرستان ها و سایر برنامه های پیش رو بحث و تبادل نظر شد و  تصمیمات لازم اتخاذ شد.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1623695
ارسال نظر
نظرات