شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 15:28 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623562
شهردار یاسوج نسخه پارک جنگلی را پیچید؛

20 پروژکتور در پارک جنگلی یاسوج نصب می‌شود

20 پروژکتور در پارک جنگلی یاسوج نصب می‌شود
شهردار یاسوج از پیشرفت مطلوب پروژه های مهم خدمات رسانی به پارک جنگلی خبر داد و گفت: در حوزه روشنایی از طریق ۲۰ پروژکتور ۳۵ هکتار از منطقه به شکل مستقیم و ۱۰ هکتار به شکل غیرمستقیم در قالب فاز دوم روشنایی منطقه زیر پوشش قرار خواهد گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح زاگرس نستهن مقدم با بیان اینکه توسعه سرمایه گذاری و اشتغال زایی ظرفیت سازی در حوزه زیرساختی را طلب می‌کند، اظهار کرد: فاز دوم ارتقای زیرساختی در محدوده پارک جنگلی یاسوج در دست اقدام است.

مقدم با اشاره عنوان کرد: در حوزه روشنایی از طریق ۲۰ پروژکتور که با بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا و بسیار کم مصرف و البته تولید داخل هستند، ۳۵ هکتار از منطقه به شکل مستقیم و ۱۰ هکتار به شکل غیرمستقیم در قالب فاز دوم روشنایی منطقه زیر پوشش قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برای این پروژه ۲ میلیارد تومان هزینه خواهد شد، اظهار کرد: در فاز اول این پروژه نیز در سال 97 روشنایی منطقه با بهره گیری از پوشش ۳۵ هکتاری روشنایی اجرا شد که با بهره برداری از پروژه جدید، اراضی تحت پوشش مستقیم روشنایی به 70 هکتار خواهد رسید.

شهردار یاسوج همچنین با اشاره به اینکه ارتقای زیرساخت‌ها می‌تواند عامل مؤثری در افزایش امنیت و رضایت گردشگران حاضر در منطقه باشد، اظهار کرد: عملیات گاز رسانی و توسعه شبکه آب با استفاده از انتقال آب از طریق پمپاژ به منبع نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برای این آبرسانی و گاز رسانی نیز سه میلیارد تومان هزینه خواهد شد، ابراز کرد: اجرای لوله گذاری و تأسیسات آب رسانی به طول 5 کیلومتر و خط انتقال گاز به طول 1/5کیلومتر هم اکنون در دست اجراست و در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

شهرداری یاسوج تاکید کرد: در اجرای این طرح ها و طرح هایی که اردیبهشت 97 در پارک جنگلی به بهره برداری رسید، هیچگونه تخریب زیست محیطی اعم از قطع یک شاخه درخت صورت نگرفته است.

مقدم تصریح کرد: طرح جامع گردشگری پارک جنگلی و آبشار نیز بزودی برای طرح و تصویب به کارگروه گردشگری استان ارسال خواهد شد که با بزودی از جزئیات و مزایای این طرح نیز رونمایی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، پارک بکر و طبیعی جنگلی یاسوج به مساحت بیش از 930 هکتار پیش از این، فاقد زیرساخت‌های مختلف از جمله آب شرب، روشنایی و گاز بود و در امکان حضور خانواده ها و گردشگران در این محیط فراهم نبود که طی دو سال گذشته با تعریف و بهره برداری از پروژه های فوق توجه ویژه ای به این موضوع شده است و فرصت مناسبی را نیز برای سرمایه گذاری در این پارک رقم زده است.

 

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1623562
ارسال نظر
نظرات