شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:34 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623484
عضو هیئت رئیسه مجلس؛

دولت مطالبات تامین اجتماعی را با واگذاری شرکت های بزرگ، بپردازد

دولت مطالبات تامین اجتماعی را با واگذاری شرکت های بزرگ، بپردازد
سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: سازمان تامین اجتماعی هم اکنون در پرداخت مستمری های خود با مشکل مواجه شده است لذا دولت باید هر چه زودتر بدهی سنگین خود را با واگذاری شرکت های بزرگ به تامین اجتماعی پرداخت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، گفت: بدهی دولت به این سازمان بسیار سنگین و بالای ۱۵۰هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه این پول برای بازنشستگان تامین اجتماعی و کارگران است، افزود: سازمان تامین اجتماعی سازمانی غیردولتی است ولی دولت پولی را که قرار بوده سرمایه گذاری و تبدیل به شرکت و کارخانه شود و از درآمد آن مستمری بازنشستگان پرداخت شود، با دست کردن در جیب کارگران و گاوصندوق این سازمان برداشت کرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به لزوم سرمایه گذاریِ بدهی دولت در بخش های مختلف جهت پرداخت مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی، تصریح کرد: عدم پرداخت این بدهی ضرر مضاعفی بر سازمان تامین اجتماعی وارد کرده است. یکی اصل پول و دیگری سودی که در صورت سرمایه گذاری می توانست حاصل شود. به عبارتی دیگر اگر تورم ۴۰درصدی را در نظر بگیریم، سود این پول هر ساله مبلغ بسیار هنگفتی می شده که باز هم از جیب کارگران به یغما می رود. لذا اگر بخواهیم دقیق حساب کنیم بدهی دولت به تامین اجتماعی بسیار فراتر از اعداد گفته شده است.

سلیمی با بیان اینکه بدهی دولت به تامین اجتماعی در واقع پول کارگران، کشاورزان، قالی بافان، رانندگان تاکسی و ... است، گفت: لذا دولت باید بدهی خود که پول اقشار کم درآمد جامعه است را پرداخت کند و از آن طرف خیال هم نکند اگر مثلا ۵۰هزار میلیارد تومان پرداخت کرد قسمت زیادی از بدهی را تسویه کرده است. اینطور نیست چرا که با حساب تورم بالا در کشور این مبلغ تنها بخشی از سود پول است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیران عامل تامین اجتماعی در طول این سالها با دولت کنار آمده اند، گفت: این سازمان هم اکنون در پرداخت مستمری های خود با مشکل مواجه شده است لذا دولت باید هر چه زودتر بدهی سنگین خود را با واگذاری شرکت های بزرگ به تامین اجتماعی پرداخت کند.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1623484
ارسال نظر
نظرات